22.3.2018 09:38:10

Ministerstvo zahraničia RF pomenovalo dve možné príčiny útoku na Skripaľa

Britské úrady sú alebo neschopné ochrániť svoje územie pred teroristickým útokom alebo sami zrežírovali útok na bývalého plukovníka GRU Sergeja Skripaľa a jeho dcéru, vyhlásil riaditeľ  departmentu pre otázky nešírenia a kontroly na výzbrojou MZV RF Vladimír Jermakov.

„Elementárna logika napovedá len dva možné varianty: buď sú britské úrady neschopné zabezpečiť ochranu od takého druhu, nazvime to teroristického činu na svojom území, alebo oni samo priamo či nepriamo, nikoho nechcem v ničom obviňovať, zrežírovali útok na ruskú občianku,“ vyhlásil diplomat.

Jermakov tiež vyhlásil, že ani jedna z verzií, vyhlásených vo Veľkej Británii o otrávení bývalého plukovníka GRU neudrží žiadnu kritiku. Diplomat zdôraznil, že Moskva nemá s touto záležitosťou absolútne nič spoločné, pretože takéto dobrodružstvo je pre Rusko neprípustné a nevýhodné, píše RIA Novosti.
Poznamenal tiež, že Moskva je prekvapená, že Londýn jej už dva týždne nechce poskytnúť žiadne údaje o zdravotnom stave a mieste nachádzania sa Júlie Skripaľovej.

Podľa vz.ru, 21. 3. 2018