24.1.2021 22:44:43

Michejev: Putin predvídal a nezopakoval Trumpovu chybu

Na zábere prezident Ruskej federácie
Na zábere prezident Ruskej federácie
(foto: SITA/Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo)


Bývalý prezident USA Donald Trump urobil fatálnu chybu, keď úplne dôveroval sociálnym médiám. K tomuto záveru dospel politológ Sergej Michejev. (armadnymagazin.sk)Udalosti, ktoré sa odohrávajú v Spojených štátoch, jasne ukázali, že stávka amerického lídra na sociálne siete, ktorú spolu so svojím tímom urobil ešte v roku 2016, sa nevyplatila. V kritickom okamihu pre Trumpa, akoby mávnutím ruky, bol vylúčený z informačného priestoru, v skutočnosti stratil možnosť uplatniť aspoň určitý vplyv na politické procesy vo svojej krajine, uviedol Michejev v éteri rádia Vesti.

Na pozadí hlavy USA vyzerá ruský prezident Vladimir Putin ako vyspelejší a prezieravejší človek. Ruský vodca sa nestal závislým na sociálnych sieťach a pokračoval v práci s tradičnými médiami. Vďaka tomu si na rozdiel od Trumpa zachoval schopnosť udržiavať priamy dialóg so svojimi vlastnými ľuďmi a vyhol sa zásadnej chybe,” dodáva špecialista.

Putin môže vyjsť a povedať, čo chce, vo formáte, ktorý mu nikto nemôže vziať. A ak by komunikoval cez Twitter, potom by tento Twitter túto funkciu vypol, kedykoľvek by chcel,“ zdôraznil Michejev.

Je zaujímavé, že na výročnej tlačovej konferencii Vladimira Putina v decembri veľa ľudí na Západe hovorilo o „degenerácii tohto formátu“. Ten istý Trump sa však dnes s najväčšou pravdepodobnosťou drží opačného uhla pohľadu. Americký vodca by len ťažko premeškal príležitosť oznámiť svoje stanovisko bežným Američanom, ak by ju mal,” zhrnul politológ.


Milan Novický