04.8.2012 10:55:06

Michalkov rozpovedal ako Hospodin potrestal Japoncov

Filmový režisér Nikita Michalkov si myslí, že zemetrasenie a cunami, ktoré postihlo Japonsko, bolo božím trestom. Povedal to počas podujatia „Po troche o všetkom“ (voľný preklad), konajúcom sa 16. marca v Moskovskom dome kino.
„Pozrite čo sa deje v Japonsku. Tu nejde o otázku viery, je to o vnútornej bezbožnosti, zbavenej vedomia, že nie si jediný, kto tu existuje. Práve toto neustále využívanie, ponižovanie okolitého sveta dospelo do stavu až Hospodin riekol: „Ľudia, čo to robíte?“ A na biednych Japoncov zoslal desaťstupňové zemetrasenie a cunami.
Michalkov neobišiel ani tému súčasného filmu a umenia. Medzi nepriateľov filmu zaradil internetovú komunitu pretože ide o anonymitu, ktorá plodí beztrestnosť.
„Vznikla možnosť útočiť proti komukoľvek a pri akomkoľvek želaní. Navyše využívajúc, že nikto ťa neodhalí, nikto sa ťa ani len nedotkne. Nazvem ťa hnusobou, oplanom a ty ani nevieš kto som! Lenže toto je len časť katastrofy, za ktorú si raz možno odnesieme“, citovala Michalkova gzt.ru.
Spomedzi všetkých neprajníkov osobitne sa Nikita Sergejevič venoval filmovej kritike. „Treba ju zakopať do päť metrov hlbokého hrobu a na vrch zasadiť kvietok! Pretože nemá citlivý vzťah k dielu, nechápe, že ho vytvorili rodáci. Nechce si uvedomiť, že títo rodáci chcú. Možno nevedia, možno sa mýlia, no pracujú a tvoria“, - vyhlásil Michalkov.
Režisér je tiež pobúrený z toho, ako jeho kritici jasali, keď jeho: „Unavení slnkom-2“ nezískal cenu v Cannes. „Ľudia, čo ste chorí? Nepáči sa vám Michalkov? No Boh s ním, s Michalkovom, lenže film je to vlastenecký, sú tam ruskí herci, ruské peniaze, celá naša krajina...“
Neveľké výnosy z tohto filmu Michalkov zdôvodňoval, že v dnešnom Rusku sa produkcia vojnovo – vlasteneckého filmu vôbec nerentuje.
Utro.ru, 17. marec 2011