08.10.2020 12:21:41

Medzinárodný festival animovaných filmov pre deti a mládež Bienále animácie Bratislava

(foto: rcvkba.sk)


Na festivale je zastúpená aj ruská animačná tvorbaKaždý rok k jesennému mesiacu – októbru, patrí v kultúrnom živote hlavného mesta Bratislavy, ale aj celého Slovenska a mnohých krajín zo zahraničia, už tradičné a veľmi  príťažlivé podujatie: Medzinárodný festival animovaných filmov pre deti a mládež Bienále animácie Bratislava.

Ten tohtoročný, jubilejný, v poradí 15.-ty ročník sa pod vplyvom ťaživej situácie, spôsobenej Covidom-19  uskutočňuje s výraznými zmenami. Z kinosál sa presunul na televízne obrazovky, počítače a tablety, do online sveta.

Začal sa 5.-teho a potrvá do 10. októbra. Aj atraktívne sprievodné podujatia, ktoré vždy prilákali množstvo detí a mladých ľudí, ponúkajú organizátori BAB 2020 z pochopiteľných príčin tiež online. 

Radosť a entuziazmus im skalila nová spoločenská situácia. Avšak  výnimočné situácie si vyžadujú výnimočné riešenia. „My sme sa rozhodli, že to napriek aktuálnej situácii nevzdáme. Oproti živým podujatiam sme boli vo výhode, pretože sme mohli uvažovať o alternatíve uviesť filmy inak ako na verejných premietaniach, teda napríklad v rámci televízneho vysielania alebo online,“ povedal programový riaditeľ BAB Tomáš Danay.


Pre RCVK a našich priaznivcov, ale aj všetkých, ktorí sa právom skláňajú pred špičkovým umením ruských animátorov, bol každý ročník doposiaľ  vždy veľmi úspešným. Každoročne sme v spolupráci s BIBIÁNOU a organizátormi BAB Bratislava spolupracovali na ponuke toho najlepšieho z ruskej animačnej tvorby a vždy sme sa tešili z ocenení, ktoré získali ruskí umelci.

Veríme, že tomu tak bude aj v tomto ročníku. O výsledku Vás radi poinformujeme.


Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave