22.10.2020 11:34:05

Medzinárodná olympiáda Phystech.International 2020 z matematiky, fyziky a biológie

zdroj: rcvkba.sk
zdroj: rcvkba.sk


Agentúra Rossotrudničestvo a Мoskovská vysoká škola fyzikálno-technická Ťa pozývajú zúčastniť sa medzinárodnej olympiády Phystech.International 2020 z matematiky, fyziky a biológie na stránke  http://phystech.international/!Čo treba vedieť o MFTI?

Moskovská vysoká škola fyzikálno-technická  je popredné vedecké centrum, univerzita, na ktorej môžete získať vzdelanie na svetovej úrovni v oblasti fundamentálnej aj aplikovanej fyziky, matematiky, biológie, informatiky, chémie, počítačových a biomedicínskych technológií i ostatných prírodných а exaktných vied. V 80 popredných laboratóriách pracujú vedci so svetovým menom, ktorí sa venujú skúmaniu problémov starnutia a ochorení súvisiacich so starnutím, aplikovanej a fundamentálnej fyzike, nanooptike, fotonike a  mnohému inému.

K absolventom MFTI patria laureáti Nobelovej ceny – Andrej Gajm a Konstantin Novosiolov, zakladateľ spoločnosti ABBYY, David Jan, zakladateľ a prezident Veeam Software, Ratmir Timašov, zakladateľ spoločnosti Revolut, Nikolaj Storonskij, laureát ceny prezidenta RF a medzinárodnej ceny mladých inovátorov Falling Walls v Berlíne, Maxim Nikitin, kozmonauti Alexander Kaleri, Jurij Baturin a Alexander Serebrov.


Čo presne prináša účastníkom olympiáda Phystech.International?

Ocenení a výhercovia online etapy olympiády automaticky postupujú do záverečnej etapy olympiády Phystech. Výhercom a oceneným záverečnej etapy olympiády Phystech.International budú pridelené body v kategórii individuálnych úspechov pri prijímacích pohovoroch na MFTI.

Úspechy zahraničných účastníkov olympiády, ktorí študujú v maturitnom ročníku strednej školy budú zarátané v prípade, že sa uchádzajú o štátom financované miesta v rámci vládnej kvóty Ruskej federácie. 

 

Kto sa môže zúčastniť?

Phystech.International sa môžu zúčastniť študenti 9.-11. triedy (10.-12. triedy – v rámci 12. ročnej formy štúdia) všeobecne vzdelávacích škôl v krajinách SNŠ, a taktiež v susedných i ostatných krajinách sveta. Tento rok sa olympiáda koná už šiesty raz, za celé obdobie konania olympiády sa jej zúčastnilo viac ako 30 000  účastníkov z vyše 100  krajín po celom svete.

 

Ako sa zúčastniť?

Tu sa môžete zaregistrovať na olympiádu Phystech.International 2020, alebopoložiť otázku.

Оlympiáda prebieha v dvoch etapách: prvá etapa je výberová a koná sa v online formáte. Záverečná etapa sa tiež koná v online formáte, zvlášť z matematiky, fyziky a biológie.

Víťazi a ocenení online etapy dostanú pozvánku na účasť v záverečnej etape olympiád Phystech.International a Phystech v závislosti od vybraného predmetu.

 

Dátumy uskutočnenia olympiády:

10. augusta – 8. novembra online etapa

5. decembra záverečná etapa z matematiky

5. decembra — záverečná etapa z biológie

6. decembra záverečná etapa z fyziky

 

Ako sa pripraviť na olympiádu?

Pri príprave na olympiádu odporúčame vyriešiť zadania z minulých ročníkov a pozrieť si mimoriadne prednášky profesorov MFTI na portáli Abitu.Net:

Rozbor olympiády pre 11. Fyzika;

Rozbor olympiády pre 9. a 10. ročník. Fyzika;

Rozbor olympiády pre 11. ročník. Matematika;

Rozbor olympiády pre 9. a 10. ročník. Matematika;

Metodické príručky na prípravu na olympiádu z matematiky od učiteľov MFTI;

Metodické príručky na prípravu na olympiádu z fyziky od učiteľov MFTI.

 

Želáme veľa úspechov!


Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave