29.7.2014 16:41:50

Medinskij navrhol Ukrajine zakázať aj Gogoľa

 

Ruský minister kultúry Vladimír Medinskij navrhol zakázať na Ukrajine knihy Michaila Bulgakova, Nikolaja Gogoľa a Tarasa Ševčenka. Takto okomentoval na Twvitteri informáciu, že na Ukrajine sú zakázané filmy „Biela garda“ a „Poddubnyj“ (o ruskom silákovi Ivanovi Poddubnom – pozn. srspol.)

 

„Hlavné je žiadne poloopatrenia! Ďalej logicky treba zakázať Ukrajinofóba a Kyjevčana M. Bulgakova, a tiež pohŕdavca materčiny N. Gogoľa a tajného rusofila T. Ševčenka (osobné denníky písal len v ruštine)“, - napísal Medinskij. .

x x x

Dňa 28. júla Štátna agentúra Ukrajiny pre otázky filmu zakázala premietať na území Ukrajiny ruské filmu Biela grada a Poddubnyj. Tieto diela vraj opovrhujú ukrajinčinou, ukrajinským národom a ukrajinskou štátnosťou“ a „niektoré fakty z nich sú pokazené a prepísané na prospech Ruska.

Ukrajinský podpredseda vlády Alexander Syč okrem toho zverejnil plány zaviesť licencovanie ruskej knižnej produkcie a kótovanie zahraničných knižných vydavateľstviev. Zanemá to, že následne sa ruské knihy objavia na trhu len výnimočne po špeciálnom povolení.

Podľa lenta.ru, 29. júl 2014

 

Poznámka redakcie srspol: Áno, je to ťažké, no napriek tomu, dochádza už slovenskej diplomacii za čo to ten juhovýchod Ukrajiny bojuje?

 

Podľa lenta.ru, 29. júl 2014