14.11.2017 09:54:43

Mattis hlási, že OSN povolila USA vpadnúť do Sýrie

 

Šéf Pentagonu James Mattis vyhlásil, že OSN údajne dovolila vojakom Spojených štátov „prenasledovať IŠ (rozumej teroristov)“ a tým pádom vraj aj vstúpiť na územie Sýrie.

 

„OSN v podstate povedala, že môžeme prenasledovať (teroristov) IŠ. My sa tam (v Sýrii) nachádzame, aby sme ich zlikvidovali,“ prináša Mattisove slová TASS, ktoré boli odpoveďou na otázku, či USA majú zákonné povolenie na rozmiestnenie svojich vojsk na území arabskej republiky.

James Mattis povedal to, čo povedal, no nespresnil o akej rezolúcii OSN to hovorí. Ba čo viac, vyvedenie vojsk koalície USA z územia suverénnej Sýrie podmienil úspechmi ženevského procesu riešenia konfliktu. Tvrdí, že takýto prístup je spojený s nevyhnutnosťou likvidácie základov na objavenie sa IŠ vo verzii 2.0.

Po slovensky povedané, Mattis si myslí, že on jediný vie postaviť rovný dom na krivom základe. A to, že oficiálny Damašek neustále kričí do sveta, že koalícia USA sa nachádza v Sýrii neoprávnene, to ho, ako kolonizátora, vôbec netrápi.

Narážka na kolonizátorstvo nestojí na vode, lebo je na to rad dôkazov. Napríklad niekoľkonásobné obvinenie Západu z podpory teroristov, vyslovené prezidentom SAR Bašarom Asadom. No a táto podpora prebieha priamo na území Sýrie a západnému extrémistickému projektu sa pri nej utešene darilo.    

S využitím vz.ru, 14. 11. 2017