04.8.2012 10:55:06

Máš Kornet? Si víťazom na zemi i vo vzduchu!

V Tule prebehli úspešné skúšky nového protitankového raketového komplexu Kornet-D, ktorý je neformálne uznávaným svetovým unikátom. Keď sa na jeho možnosti pozreli profesionálni vojaci jednoznačne dospeli k záveru, že odteraz bude na bojovom poli i vo vzduchu víťaziť ten, kto ho bude používať. Komplex Kornet-D je totiž schopný likvidovať akúkoľvek techniku na zemi i vo vzduchu.
Zoberme si napríklad prieraznosť Kornetu-D – 1300 mm. Znamená to, že na svete niet tanku, či akejkoľvek inej bojovej techniky, ktorú by nezlikvidoval. A 1,3 metrový pancier (taký nemá a asi ani nebude mať nikto na svete) likviduje aj na vzdialenosť 10 km. Pri akýchkoľvek meteo podmienkach, cez deň, v noci, v hmle, v dyme. Obsluhou, ktorej pult riadenia sa môže nachádzať od Kornetu 50 metrov a dosiahnutie palebnej pripravenosti na obyčajnom vojenskom vozidle sa dosahuje za 5 – 7 sekúnd. Navyše systém je plne automatizovaný, od operátora sa vyžadujú takmer nulové úkony.
Kornet-D je prostý na obsluhu a efektívny svojím ničivým účinkom. Logicky je týmito parametrami spôsobilý dosiahnuť na bojovom poli aj obrovskú masovosť. Najväčšou kvalitou, ktorou prekonal svet je skoro stopercentná nezraniteľnosť od prostriedkov protivníka.
Asi aj pre tieto kvality nazvali špecialisti Kornet-D zbraňou 21. storočia.
-vmi- podľa vz.ru, 7. august 2011