02.4.2018 18:10:25

Maria Zacharova prichytila Borisa Johnsona pri vedomostnej nekompetentnosti (video v ruštine)

Olympijské hry v roku 1936 boli v hitlerovskom Nemecku. Na futbalových majstrovstvách sveta 2018 v Rusku sa vraj britskí politici nezúčastnia. Tých hitlerovských sa však zúčastnili! Rusi teraz prinášajú dôkazy, ako sa tam správali a ako sa tam cítili (viď video).

Rusom sa podarilo nájsť oficiálnu brožúru, vydanú v roku 1936, v ktorej sú uvedení čestní (tzn. dobrovoľná účasť) hostia 11. olympijských hier, teda v čase, keď už bol zavedený systém koncentračných táborov, keď už existovali rasové zákony...

Kto tam bol za Veľkú Britániu dobrovoľne? Napríklad predseda národného olympijského výboru V. Británie - lord Portal Laverstoke, generálny tajomník - kapitán Evan Hanter, za olympijský výbor V. Británie - lord Aberdare, lord David George Burghley a Sir Noel Curtis Bennett.

Ďalej M. Zacharova menuje aj britských predstaviteľov medzinárodných športových federácií: William Jones (za basketbal), Sir William Berton (za plachtárstvo), major B. Heckstal Smith (za plachtárstvo)

Na rozdiel od V. Británie, ZSSR túto olympiádu odignoroval.

x x x

Ďalej dňa 28. 3. 2018 minister Boris Johnson porovnal záležitosť Skripaľovcov s tým, čo napísal Fjodor Dostojevský v knihe Zločin a trest.

Čo akože citoval Johnson (nachádza sa to a stránke britského MZV)? „Toto sa podobá skôr na začiatok Zločinu a trestu, v tom zmysle, že my všetci sme presvedčení ohľadne vinníka a otázka je len v tom, či sa prizná alebo ho chytia.“

Maria Zacharova na základe tohto poslala éterom britskému ministrovi otázku. „Boris, vy ste Zločin a trest dočítali do konca, alebo ste sa zastavili hneď na začiatku?“ (...) „Pozrime sa obraz vyšetrovateľa Porfirija Petroviča, ktorý na rozdiel od vás viedol vyšetrovanie úžerníčky a jej sestry, čo ten povedal?

„Zo sto králikov sa nikdy neposkladá kôň! Zo sto podozrení sa nikdy neposkladá dôkaz, pretože ako znie jedno anglické príslovie, je to len otázka súdnosti, a vášne, vášne sa pokúste ovládnuť!..."

Viac originál video: https://www.youtube.com/watch?v=pF9P0MXECqI

youtube.com