11.1.2017 09:29:51

Mária Zacharova: Boh stvoril svet za sedem dní, Obama má ešte deväť dní na to, aby ho zničil

Mária Zacharova, oficiálna predstaviteľka Ministerstva zahraničných vecí RF označila momentálnu zahraničnú politiku USA za nezmyselnú a zlomyseľnú. Podľa jej slov zahraničnopolitické kroky odchádzajúcej Obamovej administratívy v čele s Barackom Obamom nemajú zmysel a môžu viesť ku “koncu sveta”.

“Každý deň čítam správy z Washingtonu – nové sankcie voči Rusku, dodávanie protitankových a protilietadlových zbraní sýrskym hrdlorezom. To všetko sú nezmyselné kroky americkej zahraničnej politiky. Boh stvoril svet za sedem dní. Administratíva Obamu má ešte deväť dní na to, aby svet zničila,” napísala Mária Zacharova na svojej stránke na Facebooku.
Dňa 30. 12. 2016 zaviedli USA sankcie proti deviatim ruským spoločnostiam a osobám, vrátane GRU (vojenská rozviedka) a FSB (tajná služba).  35 ruských diplomatov v USA bolo označených za “persona non grata” a boli vyhostení z krajiny. Dňa 9. 1. 2017 rozšírili USA spis občanov Ruska, ktorý spadajú pod sankcie v rámci tzv. “Magnitského zákona”. Spis sa rozšíril o 5 ruských občanov, vrátane Alexandra Bastrykina.
Dňa 10. 1. 2017 vniesla skupina demokratických senátorov v čele s Johnom McCainom návrh na zavedenie nových sankcií za investície do ťažby nerastných surovín, investície do budovania potrubí, jadrových projektov v Rusku, nákup i predaj štátneho dlhu RF, privatizáciu v Rusku a niektorí americkí senátori vo svojej hystérii zašli až tak ďaleko, že chcú zaviesť sankcie aj na ruskú vodku.

hlavnespravy.sk, 11. 1. 2017