12.11.2018 17:38:02

Maďarsko požaduje od Európskej komisie vysvetlenie pôvodu platobných kariet s peniazmi pre migrantov

Maďarské politické strany Fidesz a Kresťanskodemokratická ľudová strana žiadajú od Európskej komisie, aby odpovedala na otázky o predplatených debetných kartách, ktoré boli podľa informácií vydávané migrantom, píše  Hungary Journal.

Počas minulého týždňa Lajos Kósa (Fidezs), predseda výboru pre obranu maďarského parlamentu, hovoril o informáciách o desiatkach tisíc predplatených debetných kariet, ktoré dostali migranti vďaka Európskej komisii a Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov k dispozícii, píše portál.

Podľa Hungary Journal boli platobné karty používané na “reaktivovanej balkánskej migračnej cesty”. Európska komisia by mala vysvetliť pôvod kariet, sumy, ktoré sa na nich nachádzali a dôvod, prečo to všetko bolo držané v tajnosti.

Tieto karty sú údajne platené z peňazí Európskej únie, OSN a peňazí amerického finančníka Georgea Sorosa. Maďarské vládne strany očakávajú informácie o osobách, ktoré financujú desiatky tisíc migrantov pri ich ceste k južným hraniciam Európy, pričom môže ísť aj o spôsob financovania terorizmu, píše portál s odkazom na hovorcu maďarskej koalície Istvána Hollika.

HSP, 12. 11. 2018, Sputnik