28.3.2013 14:24:38

M. Leontiev: „Sýrska armáda dnes bojuje s naším reálnym nepriateľom!“

 

Až keď si v Sýrii spoznáš ten oceán lži, ktorý sa valí na celý svet, Rusko nevynímajúc, v otázke prakticky všetkého čo sa deje v tomto štáte. „Assadov režim sa drží na vlásku a hrdinskí mudžahedíni sú pripravení v každej sekunde dobyť Damašek“.

 

Lenže Damašek je spokojnejší veselší, komfortnejší ako, ak aj nie Moskva, tak určite, ako Jekaterinburg, Nižný Novgorod alebo Rostov.

„Zverstvá sýrskej armády proti mierumilovnému obyvateľstvu!“ Nikdy som nevidel armádu, ktorá by sa tak delikátne, na škodu sebe i svojím úlohám, správala k vojne na vlastnom území. Niet ani jedného vojaka, či dôstojníka, ktorý by v každej sekunde nepociťoval, že bojuje u seba doma, a niektorí, doslova vo vlastných mestách, v ktorých vyrástli, kde im teraz ničia ich domy i ich životy.

„Armádu tvoria výlučne alaviti, ktorí nemajú kam ustúpiť.“

V podmienkach keď do krajiny prúdi neobmedzený prúd peňazí na destabilizáciu a ničenie, ako aj maniakov na realizáciu rovnakých cieľov, režim, ktorý by sa netešil kolosálnej podpore obyvateľstva by sa neudržal ani mesiac. A nie dva roky, ako Assadov.

Bašar Assad v podstate týmito dvomi rokmi dokázal celému svetu, priamo pred jeho očami, že má nespochybniteľné právo a aj legitimitu zostať na čele Sýrie!

Sýrskym problémom je, že proti najtolerantnejšiemu, najsvetskejšiemu, najcivilizovanejšiemu arabskému štátu bojujú za miliardy prostriedkov zverbovaní najbiednejší prvotnopospolní ľudia. Finančné možnosti Katarcov a Saudov, ľudské zdroje prvotnopospolných najnižších vrstiev islamského sveta, sú prakticky nevyčerpateľné. A nad týmto všetkým je politické a silové zastrešenie v podobe progresívneho a civilizovaného Západu.

Tu v Sýrii sa reálne formujú ľudské zdroje i infraštruktúra, zberba, pozbieraná po celom svete najskôr na vojnu proti Sýrii a potom proti Iránu a Rusku.

To nie je fantázia, to nie sú táraniny, ani konšpiračné konštrukcie. Tak znejú nápisy po stenách domov v arabčine, no veľakrát aj v ruštine. Nevidieť ich môže len slepý. Sýrska armáda dnes bojuje s naším reálnym nepriateľom. Ak ju nedokážeme podporiť, budeme s ním musieť bojovať sami a navyše doma u seba. To je chirurgicky presný fakt.

Podľa topwar.ru, 27. marec 2013