04.8.2012 10:55:06

M. Ahmadinedžád: „NATO obkľučuje Rusko a Čínu“

Iránsky prezident si myslí, že USA, skryté za heslá o boji s terorizmom, obkľučujú Rusko a Čínu. Povedal to dnes v tadžickom Dušanbe pri otvorení Regionálnej konferencie RECCA-5 o Afganistane. Američania sa zase zachovali ako subjektívni idealisti (zažmúriš oči a svet neexistuje) a na čas jeho slov opustili sálu.
Iránsky prezident vyhlásil, že príčina všetkých bied spočíva v prítomnosti NATO na území Afganistanu, konkrétne vo vojenskej prítomnosti USA. „Afganský ľud je prepadávaný vo svojich domoch. Čiže problémom je samotný afganský ľud? Rovnaká situácia je aj v Pakistane, v Palestíne a v rade afrických štátov. Celý problém je v NATO a v politike NATO, ktoré pod zámienkou boja s terorizmom, vošlo do Afganistanu a teraz s rovnakým heslom obkľučuje Rusko a Čínu“, - vyhlásil Ahmadinedžád.
„Vo svete sa táto situácia zachová, kým NATO bude uskutočňovať takúto nesprávnu politiku. NATO a USA musia zmeniť svoju politiku, pretože sa skončili doby, kedy svetu diktovali svoje podmienky. Dejiny neraz dokazovali, že takáto politika škodí tým, ktorí ju uskutočňujú a tí aj budú potrestaní“, - zdôraznil iránsky prezident. „Máme návrh, ako stabilizovať v Afganistane situáciu. Musia (NATO, USA) túto krajinu opustiť. Sme presvedčení, že s ich odchodom sa vyrieši aj problém s drogami“, - presvedčený je Ahmadinedžád.
Podľa regnum.ru, 26. marec 2012