04.8.2012 10:55:06

Lavrov: Rusko je proti dvojitým štandardom

MOSKVA, 3. jún 2007 – RIA Novosti. Rusko bude proti použitiu dvojitých štandardov pri riešení kľúčových otázok svetovej politiky a medzinárodného práva, vyhlásil minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov.

Minister poukázal na zhodnosť situácie v Kosove a v Južnom Osetsku. Na rokovaniach týkajúcich sa usporiadania gruzínsko-osetského konfliktu Tbilisi ignoruje partnerov v rokovaniach v Cchinvali, povedal S. Lavrov v rozhovore pre televíznu relácia „Vesti nedeli“ televíznej stanice „Rossija“.

„Ignorujú sa spôsoby, ktorými sa usporiadanie má uskutočniť, medziiným sa spôsoby schválené v OSN a OBSE. Vytvára sa určitá kvázivláda, aj v jednom aj v druhom prípade. Keď našich západných partnerov upozorňujeme na to, že Tbilisi porušuje existujúce dohody, odpovedajú nám: „Nič sa nedeje, nerobte si starosti, poďme ich zapojiť do rozhovorov, budeme spoločne riešiť problém,“ oznámil minister.

S. Lavrov navrhol predstaviť si, že vedenie Srbska vytvorí vládu Kosova. „Môžete si predstaviť, že naši partneri budú chcieť zapojiť túto vládu do rokovaní o budúcom statuse oblasti? Myslím si, že odpoveď je očividná,“ povedal šéf ruského ministerstva zahraničných vecí.