17.5.2014 08:24:03

Kyjevská trestná výprava má stratu 650 bojovníkov, zahraniční žoldnieri 70

"Celkové straty fašistickej trestnej výpravy junty z Kyjeva sú za obdobie 2. - 12. máj 2014 650 bojovníkov, zabitých, ranených a zajatých, - vyhlásil v piatok večer ľudový primátor Slavjanska Vjačeslav Ponomarjov.

 

"Z nich je 285 extrémistov Pravého sektora, ktorí vzstúpili do zostavy "Národnej gardy", 120 ukrajinských žoldnierov zo špeciálnych práporov Igora Kolomejského (hlava Dnepropetrovskej oblastnej administrácie) Dneper a Azov", - spresnil Ponomarjov. a uviedol, že Služba bezpečnosti Ukrajiny "stratila 90 ľudí".

"Kompletne je zlikvidovaná sumská Alfa, kyjevská, poltavská, ternopoľská, ľvovská, ivanofrankovská, rovenská, vinická a žitomirská Alfa majú značné straty", - povedal. Okrem toho bolo zabitých alebo zranených 40 vojakov 95. aeromobilnej brigády OS Ukrajiny a tiež 20 príslušníkov ministerstva vnútra.

Podľa Ponomarjova, súkromná vojenská spoločnosť Analizy Systemowe Bartlomiej Sienkiewicz (ASBS, OTHAGO), ktorá bola vytvorená pred niekoľkými rokmi súčasným ministrom vnútra Poľska  Bartlomiejom Sienkiewiczom, stratila 6 ľudí, americká súkromná bezpečnostná služba Greystone - 14 ľudí, ešte jedna firmaz USA - Academi (do roku 2009 - Blackwater) - 50 ľudí. Americká CIA a FBI stratili podľa Ponomarjova 25 agentov, z ktorých je 13 mŕtvych.

Ukrajinské straty na technike činia 8 bojových helikoptér Mi-24, Mi-17 a Mi-8, jedno auto Hummer, 3 húfnice D-30, šesť OT a štyri BVP.

"Naše straty od 2. po 12. máj činia 8 zabitých a 3 ranení", - oznámil Ponomarjov a zdôraznil, že hovorí len o stratách domobrany, nie o civilných obetiach, ktorí boli postrieľaní v dedinkách Andrejevka a Semenovka.

Podľa posledných údajov ukrajinských médií od začiatku špeciálnej operácie na východe Ukrajiny Kyjev má straty 21 zabitých a 65 ranených.

K téme strát sa však predtým vyjadril aj podpredseda vlády Doneckej ľudovej republiky Andrej Purgin "kyjevské úrady zamlčiavajú reálny počet zabitých a ranených".

"Telá zabitých civilných obyvateľov pochovávajú do neoznačených hrobov a ľudia, ktorí boli zranení palnými zbraňami sa boja požiadať o pomoc štátne zdravotnícke zariadenia", - povedal Purgin.

Podľa OSN v priebehu špeciálnej operácie ukrajinských ozbrojených síl na východe štátu zahynulo už 127 ľudí a celkovo od začiatku konfliktu bolo zabitých už 250 ľudí.

Poznámka redakcie:

Uvedomme si, že toto sú údaje len do 12. mája. A že odvtedy sa udial rad vecí: silné a niekoľkonásobné americké "nie" o prítomnosti amerických žoldnierov na Ukrajine a aj veľký boj pri Slavjansku v noci z piatku na dnes.

 

 

 

Podľa vz.ru, 17. máj 2014