08.2.2015 12:10:18

Kyjev vysiela na Donbas diverzantov v ruských uniformách

Ukrajinské sily začali v poslednom čase čoraz častejšie používať taktiku vysielania diverzných skupín na Donbas, vyhlásil zástupca veliteľa síl domobrany DĽR Eduard Basurin. "Každodenne odhalia domobranci DĽR a LĽR do troch skupín. Ich členmi sú spravidla agenti špeciálnych služieb", - povedal.

 

Podľa jeho slov, napríklad v noci z 31. januára prišla do Donecka 12-členná skupina v uniformách ruských vojakov. Na jej čele bol kádrový dôstojník Rady bezpečnosti Ukrajiny. "K týmto chvíľam je skupina zlikvidovaná", - povedal Basurin.

Doplnil tiež informáciu o 15-člennej skupine, ktorá k nim prišla z Mariupola. Všetko to boli bývalí agenti ministerstva vnútra s doneckou registráciou.

Koncom januára Basurin hovoril o chystaných sabotážnych akciách. ..."v mene toho je naplánovaná infiltrácia niekoľkých diverzných skupín v najbližších dňoch, ktorí majú vyzerať ako miestni obyvatelia, ktorí majú po prezlečení sa do poľnej rovnošaty s emblémami DĽR a LĽR podpaľovať domy v súkromnej štvrti predmestia Donecka, ďalej majú likvidovať predstaviteľov miestnych úradov a ľudí, ktorí ich podporujú".

Podľa vz.ru, 8. február 2015