14.10.2022 20:02:19

Kuleba naletel ruským vtipkárom. Pri falošnom telefonáte priznal, že Ukrajina stojí za týmito útokmi

Dmytro Kuleba
Dmytro Kuleba
(foto: Facebook)


Ruskí vtipkári vo falošnom hovore vylákali z ukrajinského ministra zahraničných vecí Dmytra Kulebu priznanie, že Ukrajina stojí za útokmi na Krymskom polostrove a v ruskej Belgorodskej oblasti. Šéf ukrajinskej diplomacie sa k incidentu oficiálne nevyjadril. Informuje ČTK. (hlavnespravy.sk - článok je prevzatý v skrátenej forme)Telefonát s Kulebom viedol domnelý Michael McFaul, niekdajší americký veľvyslanec v Moskve. Falošnému diplomatovi Kuleba okrem iného povedal, že Kyjev pripravuje protiofenzívu na južnom fronte, a to v blízkej spolupráci so svojimi partnermi, Spojenými štátmi a Britániou”.

Krym nie je bezprostredným operačným cieľom. Ale či sa ma pýtate, kto spôsobuje výbuchy na Kryme alebo v Belgorode, tak vám súkromne poviem, že áno, sme to my,” povedal Kuleba v hovore (VIDEO).

Falošný telefonát podľa agentúry DPA zorganizovalo známe duo ruských komikov, Vladimir Kuznecov a Alexej Stoljarov prezývaní Vovan a Lexus.


Pozn. red. SRS: Je potrebné spomenúť, že Kuleba bol recesistami nachytaný ešte v septembri. To znamená, že jeho vyjadrenie nazahŕňalo priznanie zodpovednosti za útok na Kerčský most z 8.10.2022.hlavnespravy.sk