06.3.2018 14:33:12

KSS k vzniknutej politickej situácii na Slovensku

Komunistická strana Slovenska ostro odsudzuje vybíjanie politického kapitálu opozičných strán na pozadí tragickej  vraždy dvoch mladých ľudí. Súčasná opozícia za masívnej mediálnej podpory a podpory mimovládnych organizácií destabilizuje pomery na Slovensku a ženie ho k rozvratu, k čomu sa otvorene pridal aj prezident republiky Andrej Kiska.

Vzniknutá situácia smeruje podľa KSS po ukrajinskom vzore k majdanizácii slovenskej spoločnosti, ktorá sa deje v zmysle cudzích  záujmov. Tieto snahy sú v rozpore so záujmami občanov žijúcich na Slovensku, sú v záujme nadnárodného kapitálu a nadnárodných oligarchov.

 

Žiadny z ústavných činiteľov by nemal prekračovať svoje kompetencie – ani prezident ani premiér. Prvoradá je stabilita krajiny a transparentný priebeh vyšetrovania. Obaja ústavní činitelia,   prezident i premiér, svojimi krokmi zbytočne polarizujú spoločnosť.

 

KSS vyzýva vládu, ako aj Národnú radu Slovenskej republiky k tomu, aby ubránili piliere štátnosti, aby konali v zmysle platnej ústavy a zákonov Slovenskej republiky a v prospech občanov Slovenska.

 

KSS touto cestou vyzýva predsedu vlády Slovenskej republiky Róberta Fica, aby pre upokojenie situácie v krajine urýchlene odvolal ministra vnútra Róberta Kaliňáka a prezidenta policajného  zboru Tibora Gašpara. Ani jeden z nich nie je z titulu svojej funkcie garantom objektivity vyšetrovania, preto ich prípadný odchod vyšetrovanie nijako neovplyvní, naopak – zastaví to stratu dôvery verejnosti v rezort vnútra. Odmietanie rezignácie môže zvyšovať napätie vo vládnej koalícií, rozpory v spoločnosti a viesť ju k totálnej destabilizácií.

 

KSS  zároveň požaduje nezávislé vyšetrenie brutálnej vraždy v čo najkratšom termíne, ako aj dôsledné prešetrenie podozrení na prepojenie mafiánskych skupín na slovenské politické špičky.

 

Vzhľadom k prepojeniu predstaviteľov Smeru-SD nielen na oligarchov, ale podľa vážnych podozrení  aj na mafiu, strana Smer-SD nemá viac právo označovať sa za ľavicovú stranu, ktorá háji záujmy bežných ľudí.

 

Aj napriek tomu, že dnešná kapitalistická demokracia  je vo svojej podstate korupčno-mafiánsky systém vyzýva KSS  verejnosť k upokojeniu emócií,  rozvahe a k odmietnutiu snáh zasievajúcich politickú nestabilitu, po ktorej volá súčasná pravicová opozícia, ako aj prezident republiky. KSS zároveň vyzýva k  podpore  vyriešenia vzniknutej situácie ústavnou cestou.

Jozef Hrdlička, predseda KSS

kss.sk, 5. 3. 2018