09.7.2019 22:41:54

Kroky ruského prezidenta víťazia nad politikou Západu

V.V. Putin
V.V. Putin
(foto: archív Na palete prevz.)

Austrálsky portál Financial Review obrátil pozornosť na politické úspechy ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktoré mu umožnili dosiahnuť globálne ciele. Okrem iného zdôraznili Putinovu vyrovnanosť a oddanosť v prospech svojej krajiny. Protiruská politika Západu podľa portálu skončila kolapsom.

„Prezident Vladimír Putin sa stal synonymom znovuzrodenia Ruska. Táto krajina preukazuje plné sebavedomie a schopnosť brániť svoje záujmy na medzinárodnej scéne,“ píše austrálsky portál Financial Review.

“Hlava ruského štátu vytvára podľa odborníkov dojem, že každý jeho krok prináša víťazstvo nad Západom. Rusko pripojilo späť k svojmu územiu Krym a vstúpilo do boja o Blízky východ. Rýchlo sa zlepšujú vzťahy s významným globálnym hráčom – Čínou.

Nemenej dôležitým faktorom je skutočnosť, že odsúdenia a sankcie zo strany Západu nemohli ovplyvniť konanie Moskvy. Napriek vonkajším prekážkam začalo Rusko prekvitať a v 21. storočí zohráva významnú úlohu v medzinárodnej politike. Už teraz sa táto krajina stala globálnym hráčom.

Putinove ciele zahraničnej politiky sú teraz priamočiare. Má záujem využívať medzinárodné vzťahy v prospech Ruska, aby udržal pozíciu krajiny v stabilite, ale na druhej strane sa snaží, aby sa jeho krajina stala globálnou veľmocou. Jednoduchosť Putinovej agendy vedie k cieľavedomej a nemilosrdnej taktike. Svet považuje za tvrdé a konkurenčné prostredie,” konštatuje austrálsky portál.

“Ďalšou charakteristikou Putinovej kvality je šťastie. Na rozdiel od svojho predchodcu Borisa Jeľcina ukázal vysokú schopnosť riadiť obrovskú krajinu. Mladosť, cieľavedomosť a trpezlivosť umožnili súčasnému lídrovi Ruska dosiahnuť nebývalé úspechy. S tým musí Západ rátať a prehodnotiť svoje postoje – z pozície sily sa s Ruskom rokovať nedá,” uzatvára Financial Review.

prevzaté z web napalete.sk