16.10.2013 10:17:31

Kresťania v Sýrii prosia Rusko o pomoc

Možno najviac trpia od konfliktu v Sýrii tamojší kresťania. Desaťtisíce z nich boli nútení presťahovať sa do tzv. Doliny kresťanov pri najväčšom hrade sveta Krak des Chevaliers, no i tam sa už objavujú teroristi. A tak sýrski kresťania prosia o pomoc Rusko.

Na tomto území je veľa kresťanských dedín, ktoré sú bez viditeľných následkov vojny. Otvorené sú obchody i kaviarne a v najväčších mestách fungujú aj obchodné centrá a divadlá.

"Dolina" má dve univerzity, ktoré navštevujú aj vyznávači iných náboženstiev. Resp. tak tomu bolo pred poldruharokom, kým sa tu neobjavil šejk Valid Bustani z Libanonu, sám sa nazývajúci šejkom Madžidom. V "doline" vyhlásil vytvorenie islamského emirátu as podporou 300 libanónskych salafitov začal zavádzať svoje zákony, čo je sprevádzané krádežami, únosmi a vraždami.

Keď tunajší obyvatelia vyhlásili teroru vojnu a vytvorili oddiely domobrany, Bustani mal vo svojichradoch už 2,5 tisíca ľudí, vrátane 1,5 tisíca žoldnierov.

Viac:  http://www.vz.ru/news/2013/10/16/655112.html

 

Podľa stoletie.ru zo 16. októbra až 50 tisíc sýrskych kresťanov požiadalo o ruské občianstvo.

V ich prevolaní sa hovorí: "My, kresťania Kalamuna, žijúci v osadách Sejdaja, Maara Sejdnaja, Maaljulja a Maaruna, sa po prvý krát od narodenia Ježiša Krista nachádzame pod hrozbou vyhnania z vlastnej zeme".

 


 

Podľa vz.ru, 16. október 2013