03.10.2022 16:03:25

Kremeľ reagoval na Kadyrovovu kritiku za vzdanie sa Limanu

Ramzan Kadyrov
Ramzan Kadyrov
(foto: Twitter-Спринтер)


Kremeľ reagoval na Kadyrovovu kritiku veliteľa ruského Ústredného vojenského okruhu Alexandra Lapina. Domnieva sa, že Kadyrov má právo kritizovať vojenské vedenie. (hlavnespravy.sk)Vedúci predstavitelia regiónov majú právo vyjadriť svoj názor a vyjadriť svoje hodnotenie. Ide predsa o hlavy celých regiónov, a to vrátane Ramzana Kadyrova, ktorý, ako viete, od samého začiatku špeciálnej vojenskej operácie urobil veľmi veľa a veľmi prispel k špeciálnej vojenskej operácii, a celá republika naďalej veľmi prispieva,” povedal Putinov hovorca Dmitrij Peskov.

Peskov sa vyjadril aj ku Kadyrovovej výzve na úder taktickými jadrovými zbraňami na Ukrajinu. Pripomeňme si, že Kadyrov vyzval na radikálne opatrenia až po vyhlásenie stanného práva v pohraničných oblastiach a použitie jadrových zbraní s nízkou účinnosťou”.

Peskov uviedol, že Kremeľ sa radšej drží vyvážených, objektívnych hodnotení” a o možnosti použitia jadrových zbraní povedal nasledovné: Jadrové zbrane použijeme na základe toho, čo je stanovené v príslušnej doktríne. Nemôžu tu byť žiadne iné úvahy.”hlavnespravy.sk