04.9.2014 02:17:04

Končí sa hra o fazuľky: Moskva pomenúva podmienky na preventívny atómový útok

V spresnenej vojenskej doktríne RF budú veľmi jasne určené podmienky na preventívny útok ruských síl atómového zadržiavania. A na rozdiel do doktríny z roku 2010 v novo aktualizovanej bude aj jednoznačne pomenovaný hlavný vojenský protivník.

 

 

"V tomto strategickom dokumente štátu musí byť v prvom rade jasne pomenovaný pravdepodobný protivník Ruska... Podľa môjho názoru, naším hlavným protivníkom sú USA a Severoatlantická aliancia", - vyhlásil koordinátor správy generálnych inšpektorov MO RF armádny generál Jurij Jakubov.

"Ešte pred pár rokmi vedenie USA a NATO na všetkých úrovniach vyhlasovalo, že severoatlantický blok a Západ celkovo nie sú nepriateľom Ruska. No čo máme dnes? Proti nám je rozpútaná skutočná informačná vojna, z nášho štátu sa cieľavedome vytvára obraz nepriateľa s ďaleko idúcimi cieľmi. A hlavné je, že tesne k naším hraniciam sa približujú základne USA a NATO. Tieto globálne zmeny a výzvy musia byť, podľa mňa, presne odrazené v spresnenej vojenskej doktríne", - dodal Jakubov.

Agentúra Interfax v tejto súvislosti zvýrazňuje, že vôbec najdôležitejšou zmenou je ustanovenie pravidiel na preventívny atómový útok a to je niečo, čo jasne signalizuje, že Rusko už nebaví hrať sa s NATOm o fazulky, ale že jeho celosvetové provokácie začína brať mimoriadne vážne a už mu ich ani nemieni trpieť.

 

Podľa dni.ru, 3. september 2014