12.5.2014 22:20:52

Komunista Simonenko obvinil šéfa kyjevskej junty Turčinova a do očí mu hodil vinu z teroru proti vlastnému národu (video)

Na zasadnutí Verchovnoj rady Ukrajiny predstaviteľ ukrajinských komunistov Pjotr Simonenko do očí vmietol šéfovi kyjevskej junty Alexandrovi Turčinovovi, že jeho verejné vyjadrenia o zrážkach 9. mája v Mriupole sú klamstvom.

"V Mariupole sa uskutočnila poprava mierumilovných ľudí, masová vražda, zakrýva sa počet zabitých, predovšetkým medzi civilným obyvateľstvom. Popravovala sa mierumilovná manifestácia 9. mája a preukázateľne to spáchal súčasný režim. Uskutočnila sa poprava mierumilovného obyvateľstva, nikoho so zbrańou tam nevideli. Keď ste z kanónov obrnených transportérov zabíjali trojčlennú rodinu, ktorá sa skrývala v kuchyni, tak za toto musíte niesť zodpovednosť. Máte na rukách krv", - vyhlásil Simonenko.

Vojenskú operáciu proti obyvateľstvu juhovýchodu nazval "teroristickou operáciou" a vyzval ukončiť ju. Podľa jeho slov práve takéto konanie Kyjeva spôsobili bezprecedentne vysokú účas´t ne referendách o štatúte Doneckej a Luganskej oblasti.

"Komunistická strana požaduje po prvé, zastaviť teroristickú operáciu proti vlastnému národu. Vy ste za teroristov vyhlásili sedem miliíonov obyvateľstva, ktorí žijú v Doneckej a v Luganskej oblasti. Včera vyšli masovo a od 6. hodine rannej stáli v rade len aby mohli hlasova´t proti kyjevskej moci, proti tomuto režimu, proti vašej politike", - tvrdí líder ukrajinských komunistov.

A aby ešte viacvyjadril zvrátenosť kyjevskejjunty Simonenko sa opýtal: "Prečo nezoberiete na trestnú zodpovednosť vášho lídrra z Dnepropetrovska? Dopúšťa najhrubšie porušovanie ústavy, uskutočňuje referendum aby zmenil administratívne zriadenie Ukrajiny a vy mlčíte. Vami ustanovený gubernátor uskutočňuje nezákonné referendum, no vy ho nenazývate teroristom. Vy ste mu, naopak, umožnili sformovať ozbrojenú bandu, eskadru smrti "Dnepr", ktorý používa zbrane a zabíja ľudí. navyše sa mlčí, že za zabíjanie ľudí sa platia peniaze. Preto v mene komunistickej strany požadujem zastaviť túto vojnu s ukrajinským národom", - vyhlásil Simonenko.

Video jeho originálneho vystúpenia tu:  http://vz.ru/news/2014/5/12/686391.html


Podľa vz.ru, 12. máj 2014