24.2.2018 08:22:25

Komentujeme: Macron a Merkelová požiadali Putina o podporu v OSN

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecká kancelárka Angela Merkelová poslali ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi list so žiadosťou aby podporil rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN ohľadne Sýrie, oznámil zdroj v Elizejskom paláci. 

Zdroj Agence France-Presse spresnil, že Macron a Merkelová prosia Putina podporiť rezolúciu, ktorá obsahuje výzvu zaviesť 30-dňové zastavenie paľby „v bojujúcom štáte, čo umožní dopraviť humanitárnu pomoc a evakuovať ranených z Východnej Guty,“ píše RIA Novosti.

V tejto chvíli nevieme, aký bude postoj Ruska,“ povedal zdroj AFP.

x x x

Ako by sa mal zachovať Putin? Resp. ako by sa mal zachovať každý, kto už má skúsenosti so Západom organizovanými „zastaveniami paľby“? Odpoveďou je, že by ich mal jednoznačne odmietnuť!

V Sýrii totiž vôbec nejde o dopravenie humanitárnej pomoci a už vôbec nie o evakuáciu ranených... Ide tu o získanie času na obnovenie a preskupenie síl teroristov, o doplnenie im zásob a upevnenie ich bojových pozícií. Takto to bolo na mnohých bojiskách sveta, no priam ukážkovým bolo rovnakými „pohnútkami“ organizované zastavenie paľby počas vojny v Čečensku. Rusi po ňom znova museli dobýjať pozície, ktoré už mali dobyté pred „zastavením paľby“.

 

No a humanitárna pomoc? Aká je toto faloš? Nech sa páči, pre civilistov už dávno z Východnej Guty funguje „humanitárny koridor“, ktorým môžu kedykoľvek opustiť toto bojisko.  

Vladimír Mikunda s využitím vz.ru z 23. 2. 2018