26.2.2014 18:55:20

Kadyrov vyhlásil pripravenosť ochrániť čečenskú diasporu na Ukrajine

Rusko je silný štát, ktorý nedá Ukrajinu banditom. Ak bude treba, čečenská diaspora na Ukrajine dostane podporu, - vyhlásil hlava Čečenska Ramzan Kadyrov.

"Sme v neustálom kontakte s predstaviteľmi čečenskej diaspory, ktorí žijú na Ukrajine a sú aj občanmi tohto štátu, - vyhlásil Kadyrov. _ Dostávame informácie o tom, že existuje hrozba nielen ichpodnikaniu, no aj ich majetku, ktorý bol  čestne zarobený. Hovorím na rovinu: my to nedovolíme! Nikdy sme nepretendovali na cudzie, no ani svoje nikomu nedáme!"

"Nedovolíme urýžať Čečencov, nech by sa nachádzali kdekoľvek: na Ukrajine alebo v akomkoľvek inom štáte! My žijeme v právnom štáte a na Ukrajine dnes kraľuje bezhraničný chaos! Preštudujeme tieto fakty a ak sa ukrajinská strana neospravedlní pred každým koho urazili, budú sa za to zodpovedať!", - vyhlásil Kadyrov.

Ramzan Kadyrov je rozhorčený z prenasledovania členov špeciálnej jednotky "Berkut". "Oni predsa plnili svoju povinnosť na rozkaz! Za to, čo sa stalo, je vinný Janukovič, ktorý nad tým stratil kontrolu".

"No oni teraz chlapcov, ktorí zabránili veľkému krviprelievaniu, nútia kľačať na kolenách a ospravedlňovať sa teroristom a extrémistom! Cítim bolesť týchto chlapcov - a aj ako dôstojníkovi mi za nich vyhŕkli slzy", - povedal Kadyrov a vyzval krymských Tatárov dosahovať svoje práva zákonnou cestou.

To, čo sa deje na Ukrajine, Kadyrov nazýva štátnym prevratom. "Sme pripravení pricestovať na Krym ako ktokoľvek: ako mierotvorci i vojaci!", - vyhlásil.  "Západ, tak v Sýrii, tak v Líbyi, ako aj na Ukrajine, začal podporovať extrémistov, ktorí sú proti štátu".

"Je to pokus o tlak na Rusko. Lenže Rusko je silný štát, ktorý nedá Ukrajinu banditom", - povedal Ramzan Kadyrov.
Podľa vz.ru, 26. február 2014