25.12.2014 21:56:12

Juščenko o Euromajdane: Pochopil som, že sa dostávame do národnej biedy

Veľmi dobre som chápal, že v politickom kruhu lídrov, ktorí sa tam objavili, žije iný projekt, politicky paralelný tomu konaniu, ktoré prebiehalo na námestí (majdane)", povedal ukrajinský exprezident Viktor Juščenko.

"Keď celý Majdan kričal: Júlii slobodu, pochopil som, že moje miesto tam nie je", vysvetlil Juščenko dôvod svojej neúčasti na Majdane. Poznamenal, že úlohou Júlie Timošenkovej je destabilizácia ukrajinského prezidenta. 

"Ak sa Timošenková dočká, že Peter Alexejevič Porošenko sa prvý raz potkne o prah, vy zbadáte misiu Timošenkovej", dodal.

Juščenko povedal, že prichádzal na Majdan, no nebol vraj ideovým stúpencom účastníkov akcie. "Veľmi dobre som chápal, že v tom politickom kruhu lídrov, ktorí sa tam objavili, žije iný projekt, politicky paralelný tomu konaniu, ktoré sa na námestí odohrávalo. Keď som sa stal svedkom mimikry, ako sa úplne grandiózna požiadavka múdrej mládeže prekrýva krátkodobou perspektívou transformácie moci, pochopil som, že sa dostávame do veľkej národnej biedy", vyhlásil exprezident.

 

 

Podľa ria.ru, 25. december 2014