22.1.2017 18:37:06

Je toto koniec Andreja Danka? Schytáva to z každej strany a zrušil aj svoju fanpage. „Hanbím sa za Vás,“ odkázala mu manželka dôstojníka. Sulík ho nazýva zbabelcom

Slovenskom v posledných dňoch otriasa kauza „kapitán Danko“, z čoho ťaží hlavne jeho úhlavný nepriateľ a politický súper Igor Matovič. Ten dohnal lídra SNS až k zrušeniu jeho facebookovej stránky, ktorá takisto schytávala poriadnu vlnu kritiky a urážok. Dankovi poslala svoj odkaz aj manželka dôstojníka, ktorá takisto kritickými slovami nešetrila. 

Po tom, čo sa prevalila informácia o povýšení predsedu parlamentu Andreja Danka o osem vojenských hodností, spustila sa na jeho hlavu obrovská vlna kritiky. Do predsedu NR SR si kopol takmer každý, čoho výsledkom je zrušenie Dankovej stránky na sociálnej sieti facebook. Kritika zo strany používateľov facebooku bola totiž nezastaviteľná a nekontrolovateľná. 

Andrej Danko sa tak stal terčom mnohým posmeškov a vtipov, no najviac z jeho prešľapov ťažia opozičné strany, ktoré dokonale ničia krátku politickú kariéru súčasného lídra SNS.

„Samozrejme, že si stránky dal dolu sám a takto sa chce len zahrať na obeť pred svojimi skalnými. Nikdy by som nevyvinul žiadnu snahu, aby som takú výkladnú skriňu správnych názorov na zakomplexovaného chudáčika akokoľvek ohrozoval,“ napísal Igor Matovič v jednom zo svojich početných príspevkoch na adresu predsedu parlamentu.

„Kauzu “Kpt. Danko” považujem za bod zlomu v jeho kariére. Tak isto ako bol ples Spišiakov bodom zlomu v kariére Procházku. Je však mimoriadne zaujímavé, že v oboch prípadoch bolo kľúčové rovnaké slovíčko – “Ľudia si to zaslúžia.” (spoluprácu so Smerom) a “Ja si to zaslúžim!” (kapitánske výložky),“ dodal líder hnutia OľaNO. 

K Dankovému raketovému povýšeniu – ktoré mimochodom niekoľko mesiacov úspešne tajil (kto vie prečo) – sa vyjadrila aj manželka dôstojníka OS SR, ktorá niekoľkými argumentmi zmietla „kapitána Danka“.

„Možno máte vysokú školu a podpísali ste vyšší rozpočet armáde. Svojím povýšením o 8 hodností ste však pre mňa morálne padli na úplné dno,“ napísala na úvod.

„V silovom rezorte, akým je armáda, pravdepodobne nenastanú verejné odchody vojakov, alebo protestné pochody proti neprávosti, ktorú ste spôsobil. Tento rezort je založený na disciplíne a poslúchaní rozkazov. A práve toto ste zneužili. Ponížili a potupili ste každého poctivého vojaka,“ vyslovila kritiku na sociálnej sieti.

Zároveň dodáva, že Andrej Danko vo svojom prejave zavádzal, keď tvrdil, že s hodnosťou kapitána je v prípade vojnového konfliktu pripravený bojovať.

„Hrdíte sa hodnosťou kapitána, teatrálne pri tom bozkávate výložky a z úst Vám vychádzajú silácke reči o tom, ako ste dokázali svoju príslušnosť k vlasti…….že ste pripravený nastúpiť do boja. Skutočnosťou však je, že práve týmto krokom ste sa z priameho boja odpratali do bezpečia. S hodnosťou desiatnika by ste v prípade vojnového konfliktu boli pravdepodobne v prvej línii. Naproti tomu s hodnosťou kapitána sa posúvate do pozície veliaceho a vo Vašom prípade nanajvýš sediaceho alebo pracujúceho kdesi pri vojenských spisoch.“

Manželka príslušníka Ozbrojených síl SR na záver dodáva, že sa za Andreja Danka hanbí.

„Tvrdíte, že neviete, ako sa zmenili hodnosti v armáde. Tak aký ste to vojak? Urazili ste každého vojaka slovenskej armády, no tí Vám to vzhľadom na hierarchiu a poslušnosť najavo nedajú. My ale áno. Hanbím sa za Vás, za Vašu nadutosť a pýchu.“

Ku kritike voči Dankovi sa vyjadril aj líder strany SaS Richard Sulík, podľa ktorého si Danko týmto povýšením zabezpečil teplé miesto v kancelárii v prípade vojnového konfliktu. Lídra SNS označil za zbabelca.

„TERAZ TO DÁVA CELÉ ZMYSEL

V prípade vojnového konfliktu by DESIATNIK Danko bol v prvej línii a musel bojovať. Avšak KAPITÁN Danko bude vo velení a keďže nemá žiadne skúsenosti, tak bude zastrčený v teplej a bezpečnej kancelárii a tam si bude bozkávať výložky. Tomu sa hovorí ZBABELEC,“ napísal na svojej facebookovej stránke v príspevku, v ktorom zdieľal stanovisko vyššie spomenutej dôstojníkovej ženy.

Bude táto kauza koncom politickej kariéry Andreja Danka? 

Originál, aj s listom Evy Ohraďanovej:  http://www.hlavnespravy.sk/je-toto-koniec-andreja-danka-schytava-to-z-kazdej-strany-a-zrusil-aj-svoju-fanpage-hanbim-sa-za-vas-odkazala-mu-manzelka-dostojnika-sulik-ho-nazyva-zbabelcom/888024 

 

hlavnespravy.sk, 22. 1. 2017