12.1.2021 21:36:33

Ján Čarnogurský (z Facebooku - 12.1.2021)

Advokát, dlhoročný disident, zakladateľ a prvý predseda KDH, bývalý premiér SR
Advokát, dlhoročný disident, zakladateľ a prvý predseda KDH, bývalý premiér SR
(foto: Facebook)


Portál Christianitas uverejnil ďalšiu časť rozhovoru so mnou. Tentoraz ide o geopolitiku a Rusko.
Mala by sa ešte objaviť tretia časť. Sledujem polemiku okolo Christianitas, ale nepovažujem ju za svoj problém. Polemika sa netýka tém, o ktorých hovorím v rozhovore. Zodpovedám len za svoje odpovede.

Nemecký týždenník Junge Freiheit, blízky strane Alteranative fuer Deutschland (AfD) uverejnil so mnou 7. januára “rozhovor týždňa” o európskej politike. Časopis nemá internetové vydanie. Len čo dostanem autorské výtlačky, ktoré mi posielajú, rozhovor tu uverejním.

Nový sýrsky minister zahraničných vecí Dr. Fayssal MEKDAD mi poslal poďakovanie za gratuláciu k menovaniu za ministra. S novým ministrom som sa stretol v decembri 2018 v Damašku ako vedúci delegácie Slovensko-ruskej spoločnosti na návšteve Sýrie, on bol vtedy námestníkom ministra zahraničných vecí Sýrie. Dr. Fayssal MEKDAD študoval v Prahe a náš rozhovor v Damašku sa asi napoly týkal politiky a spomienok na štúdium v Prahe a kto z nás ktoré študentské krčmy a kaviarne v Prahe obľuboval. Novému ministrovi želám viac rozumu a odvahy u európskych politikov.JUDr. Ján Čarnogurský, predseda Slovensko-ruskej spoločnosti