04.7.2018 08:48:38

Ján Čarnogurský: USA sa nedá veriť, teraz prehadzujú cez palubu Kurdov, kedy prehodia nás?

Ján Čarnogurský načrtol možný scenár pripravovaného samitu medzi americkým prezidentom Trumpom a ruským prezidentom Putinom. Podľa skúseného bývalého politika tu opäť vyjde najavo skutočná tvár Spojených štátov a využívanie nimi svojich “spojencov”.

Čarnogurský na sociálnej sieti napísal, že síce práve prebiehajú prestížne Majstrovstvá sveta vo futbale, na Rusko čaká ešte dôležitejšia udalosť, a to pripravovaný samit prezidenta Vladimira Putina s americkým náprotivkom Donaldom Trumpom.

“Zaujímavejšia udalosť sa udeje blízko Ruska, ale nie futbalová. 16. júla sa v Helsinkách stretnú Putin a Trump. Zaujímavé rokovanie – obchod – uverejnili české Literárne noviny. Donald Trump vraj ponúkne Vladimírovi Putinovi odchod Američanov zo Sýrie za zastavenie akejkoľvek podpory Iránu,” zaznačil možný scenár rokovaní.

“Povedal by som, mohol by ešte pridať Krym a zastavenie protiruských sankcií. Všimnite si: Američania len tak prehadzujú cez palubu Kurdov a tzv. sýrsku demokratickú opozíciu. Američania im síce dodávali zbrane a peniaze, ale Kurdi aj sýrska opozícia za nich zomierali a chceli zvrhnúť prezidenta Bašara Assada. Teraz ich Trump vydáva práve Assadovi. Mne to vyhovuje, ale na Ameriku by sme sa mali spoliehať? Kedy by prehodila cez palubu nás? Jej príbuzní – Anglicko – to už raz urobili, v Mníchove,” pripomenul bývalý predseda vlády.


HSP, 4. 7. 2018