15.3.2013 12:45:46

Ján Čarnogurský: Príliš mnoho Čarnogurských

V piatok 8. 3. uverejnili slovenské Hospodárske noviny krátky článok môjho brata Ivana Čarnogurského o hospodárskej politike. Článok posielal do redakcie jasne pod svojím menom, ale redakcia si to poplietla a článok uverejnila pod mojím menom Ján Čarnogurský. 

Dokonca pripojila aj funkciu viceprezident Európskeho hospodárskeho senátu, ktorú som ja nikdy nezastával, ale brat ju zastáva. Takže teraz čakám, komu pošle redakcia honorár za článok, či mne alebo bratovi.

Nie je to otázka do vetra. Moja sestra Marína Čarnogurská vyštudovala čínštinu a prekladá staré čínske filozofické texty. Mnoho novinárov si ju však pletie s mojou ženou Martou Čarnogurskou. Aj mne viackrát telefonovali a chceli dohovoriť mediálny výstup mojej ženy na čínsku tému.

Humorná epizóda sa stala asi pred 10 - timi rokmi. Moja sestra vystupovala v akejsi rozhlasovej relácii o Číne, ale Slovenský rozhlas poslal honorár za reláciu mojej žene.

Asi pred 20 - timi rokmi vystupoval občas v médiách môj už nebohý bratranec Milan Čarnogurský. Po emigrácii do Kanady tam podnikal a trávil čas cestami do exotických krajín.V polovici 80- tych rokov s medzinárodnou expedíciou dosiahol so psím záprahom Južný pól. Vo Švédsku o tom vyšla kniha.

V ďalšej generácii pred poldruha rokom môj starší syn Ján Čarnogurský ml. vystúpil na Mount Everest. Už čakám, čo vymyslia moji vnuci.

http://www.jancarnogursky.sk/clanky/149/prilis-mnoho-carnogurskych