02.3.2020 08:47:25

Ján Čarnogurský odpovedá Hríbovi (z Facebooku zo dňa 28. februára)

Predseda Slovensko-ruskej spoločnosti
Predseda Slovensko-ruskej spoločnosti
(foto: zdroj: Facebook)


Štefan Hríb reagoval na .týždni na môj včerajší status o materiáloch z trestného spisu Kočner a spol. Budem reagovať tiež. On píše v tretej osobe, budem tiež.

 Právnikovi, deformovanému logikou, jeho reakcia vŕzga v hlave. Čiastočne zaradil do odpovede svoj text spred akejsi doby, keď reagoval na výpoveď na polícii na podobnú tému. Ako argument o nepravdivosti zápiskov „sledovateľov“ zo súdneho spisu uvádza neprirodzený údajne svoj pokyn Martinovi Mojžišovi o šírení falošného presvedčenia v spoločnosti. V mojom statuse sa nenachádza žiadna zmienka o Martinovi Mojžišovi ani o šírení presvedčenia. Ale stretávanie sa osôb zhruba v zápiskoch uvedených (nie všetkých uvedených v statuse) a ich diskusie aj o politike, pripúšťa. Ja zase pripúšťam, že na tom nie je nič zlé, sám sa stretávam s priateľmi v kaviarni a diskutujeme aj o politike.

Zápisky v súdnom spise majú pochádzať od sledovacieho komanda okolo Petra Tótha. Ja sa teraz nepostavím na pozíciu, že budem brániť pravdivosť zápiskov. Pri zvažovaní, čo dám zo zápiskov do môjho statusu, som uvažoval inak. Zvažoval som zhodu zápiskov s tým, čo sa následne na Slovensku skutočne udialo. Zvažujme spolu. V marci 2017 sa v zápiskoch píše, že účastníci sa rozprávali o pokračovaní tlaku na Kaliňáka „minimálne do očakávaného apríla“. Tak aj bolo aj keď až v marci 2018 Kaliňák odstúpil. Potom prestal byť predmetom pozornosti a nastúpila požiadavka na odstúpenie predsedu vlády, čiže povalenie vlády. Za komunizmu som bojoval za demokraciu a toto zrovna demokratická zmena vlády nebola. Dohoda VPN a komunistov. Ale veď Martin M. Šimečka píše vo svojej knihe „Medzi Slovákmi“, kapitola Nesvätá aliancia, že dohodu VPN a komunistov navrhol jeho otec, nebohý Milan Šimečka. K dohode naozaj prišlo a nedávni komunisti vo voľbách 1990 kandidovali za VPN a obsadili vysoké štátne posty. Bola to naozaj nesvätá aliancia. Kiska bude tlačiť na festivale Pohoda. Kiska vystúpil na festivale Pohoda a vyjadroval sa proti vláde spôsobom nehodným prezidenta. Kiska bude na jeseň vystupovať na školách (a pokračovať v tlaku na vládu). Kiska vystupoval na školách ako sa hovorilo v bare Next Apache. Na jeseň sa chystajú ďalšie demonštrácie. Demonštrácie boli a bolo to pred vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Povedal by som, Donalda Trumpa na nás. Šorošova univerzita do Bratislavy. Na odchod Šorošovej univerzity z Budapešti tlačil maďarský predseda vlády Viktor Orbán. Ak by sa tak stalo, Bratislava by prichádzala do úvahy ako nové sídlo (medzi inými mestami). Možno si predstaviť, že by .týždeň písal proti prechodu univerzity do Bratislavy?

Opakujem, že na stretávaní v kaviarni a diskusiách o politike nie je nič zlé. Ale „zhodu“ z baru Next Apache, ako sa o nej píše v zápiskoch, potom propagovali všetky „mainstreamové“ médiá a vytvárali spoločenskú atmosféru. A stáli za nimi nemalé peniaze. Pred rokmi som písal obranu Hlavných správ proti Denníku N. Obvinil ich, že odkiaľ dostávajú peniaze. Dal som si námahu a v Obchodnom registri som vyzdvihol (verejnosti prístupné) dokumenty o financovaní Denníka N. Vysvitlo, že keď bol Denník N vo finančnej tiesni, dostal asi milión pravdepodobne od Esetu. Nedávno Transparency International Slovensko uverejnila, že najviac peňazí investovalo do volebnej kampane Progresívne Slovensko. Sú to všetko časti liberálneho establishmentu na Slovensku. Mimochodom, aj .týždeň. Kombinácia stretávaní v kaviarni, peňazí, médií a zahraničnej podpory mi už až taká nezaujímavá nepripadá.

Záverom mi Štefan Hríb odporúča dôstojnejšie starnutie. OK. Ale napísať text, ktorý bude Štefana Hríba provokovať, dokážem ešte dlho. To nie je všetko. Mám zabezpečených pokračovateľov. Štefan Hríb o tom vie veľmi dobre.

JUDr. Ján Čarnogurský