28.2.2021 17:35:05

Ján Čarnogurský: Návrh listu ministrovi zdravotníctva, urgujúci rozhodnutie o vakcíne Sputnik V

Advokát, dlhoročný disident, zakladateľ a prvý predseda KDH, bývalý premiér SR
Advokát, dlhoročný disident, zakladateľ a prvý predseda KDH, bývalý premiér SR
(foto: Facebook)


Vláda a parlament nám predĺžili núdzový stav. Počet mŕtvych a infikovaných nám neklesá, dodávky západných vakcín sa nezvyšujú a o ruskej vakcíne akosi premier aj minister zdravotníctva prestávajú hovoriť.


 

Tlak Západu proti ruskej geopolitickej zbrani (V. Remiášová a spol.) asi zosilnel. Musíme sa stále ozývať, aby si premiér a minister nemysleli, že sme zabudli. Žiadosť ministrovi zdravotníctva, aby rozhodol sám alebo udelil povolenie MUDr. Petrovi Liptákovi na očkovanie ruskou vakcínou Sputnik V som podal pred týždňom, ale odpoveď som doteraz nedostal, ani MUDr. Lipták.

Zákon o liekoch umožňuje ministrovi zdravotníctva udeliť také povolenie. Pripájam návrh listu ministrovi zdravotníctva, urgujúci rozhodnutie. Kto chce, môže list napísať a poslať ministrovi mailom alebo poštou. List môžete pozmeniť podľa vlastnej úvahy, ale aby zostala zachovaná podstata, t. j. žiadosť o povolenie používať ruskú vakcínu Sputnik V buď všeobecne na základe ministrovho rozhodnutia alebo aspoň MUDr. Petrovi Liptákovi. Na námietky voči MUDr. Petrovi Liptákovi teraz nepovažujem za vhodné reagovať, teraz ide o čas a vážnejšie veci.

Šírte túto informáciu ďalej na sociálnych sieťach.


Navrhovaná forma listu:

Vážený pán

MUDr. Marek Krajčí

minister zdravotníctva SR

Limbová ul. 2

P. O. BOX 52

831 01 Bratislava

minister@health.gov.sk

Vážený pán minister,
Chcem sa dať očkovať ruskou vakcínou Sputnik V proti koronavírusu. Prosím, aby ste využili svoju právomoc podľa zákona o liekoch a vydali všeobecné povolenie používať túto vakcínu alebo vydali povolenie žiadateľovi MUDr. Petrovi Liptákovi.

Meno, adresa, podpis, dátum

JUDr. Ján Čarnogurský, predseda Slovensko-ruskej spoločnosti