04.8.2012 10:55:06

Izraelský minister: Mítingy sú príznakom demokracie

Izraelský minister zahraničia Avigdor Lieberman nazval mítingy v Rusku príznakom demokracie, pre ktorú bolo v krajine v posledných rokoch vraj nemálo urobené.
„Protestujúci elektorát bude vždy existovať, je mu jedno proti čomu protestuje. Som rád, že to existuje v Rusku, pretože je to príznak demokracie“, - povedal.
„Demokracia nemôže byť vytvorená umelo. Súčasné Rusko existuje 20 rokov, a myslím si, že ani Anglicko a Amerika neboli po dvadsiatich rokoch svojej existencie takými demokraciami, akými sú dnes.“
Odpovedajúc na otázku o voľbách v Rusku Lieberman povedal, že „nedostatky nepochybne existovali, no tie existujú pri všetkých voľbách“. Ešte predtým sa nechal počuť, že úplne dôveruje hodnoteniu izraelských pozorovateľov, ktorí považujú voľby (4. 12. 2011) do Štátnej Dumy RF za čestné a demokratické.
Hovoriac o vzťahoch RF a Izraela, Lieberman povedal, že „máme nemálo odlišných názorov, no dokážeme spolupracovať nezávisle na nich“. Minister zdôraznil, že Rusko v poslednom čase neraz podporovalo izraelskú pozíciu, vrátane nevetovania sankcií voči Iránu, či zrušenia rozhodnutia o dodávke komplexu S-300.
Hovoriac o odlišných názoroch Lieberman poznamenal, že Izrael ich má aj s Francúzskom a aj s USA.
RIA Novosti, 9. december 2011