04.8.2012 10:55:06

História ruskej kultúry v X. – XX. storočí

Vo februári začalo Centrum ruskej kultúry v Bratislave s programom lekcií o histórii ruskej kultúry, ktorý by mal trvať do konca tohto roka.
Po dvoch mesiacoch stretnutí máme za sebou tieto témy: najstaršie ruské rukopisy a knihy, staviteľské umenie a maliarstvo Ruska v X. – XI. storočí, literárne pamätníky XI. – XIII. storočia, „Slovo o pluku Igorovom“, staroruské mestá – Kyjev, Vladimir, Novgorod, Suzdaľ, ikonomaľba, zvony a zvonenia.
Na každé stretnutie boli a aj naďalej budú pozývaní špecialisti na rôzne oblasti kultúry: na literatúru, maliarstvo, divadlo i hudbu. Počas lekcií sa v maximálne možnej miere využívajú názorné video materiály z vlastnej školskej knižnice i od našich partnerov.
Cieľom týchto stretnutí je byť užitočnými nielen pre našich študentov, učiteľov – rusistov, ale aj pre všetkých záujemcov o výučbu ruského jazyka a priateľov ruskej kultúry.
x x x
Najbližšie stretnutie sa uskutoční 31. marca 2010 o 18.00 hod. v priestoroch Bratislavskej vysokej školy práva (BVŠP) na ul. Tomášikova 20
Larisa Plechanova, centrum ruskej kultúry pri BVŠP