18.5.2017 21:10:27

Harabin: Na Slovensku sú dvaja praktizujúci fašisti

Štefan Harabin sa vo svojom najnovšom videu venoval rozkladným procesom v justícii, kde pokračuje „sorošizácia“ súdnictva, keď vo výberových komisiách na sudcov a v disciplinárnych senátoch, majú sedieť aj zástupcovia mimovládnych organizácií. Taktiež priblížil podivné praktiky, keď sa štát za lacný peniaz zbavuje budov a potom si za drahé peniaze priestory prenajíma, ako to urobil Dzurinda s ministerstvom životnéhoprostredia a ako sa chystá urobiť Žitňanská, keď plánuje bratislavské súdy presťahovať do budovy, ktorú im bude prenajímať J&T. Okrem toho sa venuje aj dvom čelným predstaviteľom nášho štátu, ktorí sú podľa neho praktizujúci fašisti.

Musím sa vrátiť k dvom praktizujúcim fašistom Kiskovi a Ficovi. Kiska ešte ani raz nebol na Slavíne, kde je najviac padlých bojovníkov proti fašizmu a to z dôvodu, že je tam rusky veľvyslanec, čo je skutočná hanba pre hlavu štátu. Pán Kiska ešte pri príležitosti víťazstva nad fašizmom vyzýval na boj proti extrémistickým názorom a že by títo ľudia mali byť vytesnení zo spoločnosti a trestne stíhaní. No ale veď práve toto je fašizmus v praxi a on je praktizujúci fašista.

Tu keď ľudia povedia, že Kiska nás vedie do vojny s Ruskom, tak týchto ľudí idú stíhať.

Druhým praktizujúcim fašistom je pán premiér Fico, ktorý na Slavíne povie, že si vážme víťazstvo nad fašizmom a tými istými ústami vyzýva orgány činné v trestnom konaní, aby stíhali extrémisticke názory. Kto dal reverzný plyn fašistovi Jaceňukovi? Nebyť plynu, tak nie je 10 tisíc mŕtvych na donbase. Pán Fico nemá ako premiér ani podľa ústavy, ani podľa kompetenčného zákona právo určovať orgánom činným v trestnom konaní, čo majú stíhať. Zaujímavé, že nevyzýva na stíhanie Váhostavu, ktorý nevyplatil chudobným ľudom peniaze a dnes už znovu dostáva štátne zákazky.

Pán Fico sa už prezentoval ako deštruktor právneho štátu, lebo schválil návrh na zrušenie amnestie, ktorý zavádza retroaktivitu a predtým ešte do trestného zákona odobril prezumpciu viny.

Pán Fico zaviedol policajné previerky na sudcov, zrušenie imunity sudcov, stíhanie sudcov za právny názor, rušenie senátov za právny názor, zakomponoval do výberových komisií na sudcov sorošov tretí sektor. Dokonca sa ľudia z mimovládok dostávajú do disciplinárnych senátov. Ako advokát Kubina, ktorý obhajuje rozklad právneho štátu, keď podporuje zrušenie amnestie a on, hoci je jeho právna odbornosť na minime, má posudzovať rozhodovaciu činnosť sudcov.

Zriadenie mestského súdu, ktorý navrhuje Žitňanská, v princípe nie je zlá vec, no nie je v poriadku keď sa majú súdy sťahovať z vlastnej budovy a ísť do nájmu do budov, ktoré vlastnia J&T alebo Oskar Világyi. Veď to narúša nezávislosť sudcovskej moci, ak majú súdy sídliť v budove oligarchov, ktorí majú kopu súdnych sporov.

V tejto veci pripomeniem, že keď som bol vo vláde, tak som sa prihlásil za rezort spravodlivosti, keď štát riešil prebytočnú budovu na Bezručovej ulici. Keď jeden štátny orgán nepotrebuje majetok, tak automaticky ho dostane druhý štátny orgán. No hneď mi bolo naznačené, že o budovu, respektíve pozemok pod ňou, už má záujem pán Paška zo Smeru. No ja som sa nepodvolil a dal som aj tak projekt využitia budovy, ale samozrejme cez Smer to neprešlo. My sme ako štát mali budovu a nemuseli sme ju predať súkromníkovi a teraz štát potrebuje budovu pre súd a bude si ju prenajímať od oligarchov za obrovské peniaze. Tak ako Dzurindová vláda predala budovy a potom prenajala priestory pre ministerstvo životného prostredia.

A títo korupčníci, keď niekto povie pravdu, tak budu na Slavíne kričať, nech ich stíhajú za extrémisticky názor.

Súčasťou článku je aj video: 

http://www.hlavnespravy.sk/harabin-na-slovensku-su-dvaja-praktizujuci-fasisti/1005308

hlavnespravy.sk, 18. 5. 2017