08.2.2018 10:09:48

Hakeri pomenovali štát – objednávateľa dopingového útoku na ruský šport

Hakerská skupina Fancy Bears  obvinila vládu Kanady zo zasahovania do práce komisie Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Richarda McLarena s cieľom zlepšiť si národné pozície v medailovom zápočte ZOH 2018 v Pjongčangu.

 

 

Hakeri poskytli niekoľko dokumentov a tvrdia, že úrady Kanady vyvíjali tlak na McLarena, aby boli odstránení súperi, ktorých sa nedarí poraziť, hovorí sports.ru.

Projekt „Vystúp na piedestál“, ktorý je sponzorovaný štátom (Kanadou – poznámka Vzgljad), bol vytvorený práve na to. Je tesne spojený s WADA a odstraňuje súperov, keď ich Kanaďania nemôžu poraziť, hovorí sa vo vyhlásení Fancy Rears.

Boli prijaté opatrenia aby sa Kanaďania dostali medzi top-3 ZOH 2018. „Kanaďania si vybrali Rusko ako cieľ boja s dopingom,“ hovorí sa vo vyšetrovaní. Kanadský právnik Richard McLaren sa postavil na čelo vyšetrovania, zorganizované prokanadskou Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA), aby rozkryli dopingový systém Ruska.

Prvé osobnosti Kanady sa nazdávajú, že národné záujmy sú na prvom mieste a Kanada musí akýmikoľvek spôsobmi vyhrať prestížnu súťaž, presvedčení sú hakeri.

Pripomeňme si, že v januári hakeri obvinili komisiu WADA zo vzťahov s FBI. Fancy Bears vyložili na svetlo dokumenty a písomnú komunikáciu najvyššieho vedenia MOV a WADA, v ktorých sa hovorí, že cieľom komisie McLarena bolo odstránenie Rusov od účasti na olympiáde v Rio de Janeiro a Pjongčangu, diskreditácia MOV a aj celého olympijského hnutia.    


  

Podľa vz.ru, 8. 2. 2018