16.12.2018 06:59:37

Hackeri zverejnili nové dokumenty o tajnom projekte Integrity Initiative. Pravda pomaly vypláva na povrch

Hackerská skupina Anonymous zverejnila na internete v piatok novú porciu dokumentov o britskom protiruskom projekte Integrity Initiative. 

Najnovšie dokumenty odhaľujú, že Integrity Initiative konala nielen v Európe a Kanade, ale aj v samotnej Británii, napríklad viedla na Twitteri kampaň proti lídrovi labouristov Jeremymu Corbynovi.

“Dobre koordinované úsilie hackerov Anonymous z celého sveta prinútili britských politikov reagovať na neprijateľnú a fakticky nelegálnu aktivitu britskej vlády, ktorá používa verejné peniaze, aby viedla dezinformačnú kampaň nielen v EÚ, USA a Kanade, ale aj v samotnej Británii,” hovorí sa vo vyhlásení.

Publikácia tiež obsahuje nové informácie o činnosti Integrity Initiative a britského ministerstva zahraničia, ktoré sú spojené s kauzou Skripaľových a komunikáciou s neblaho preslávenými Bielymi prilbami. Hackeri údajne zo skupiny Anonymous tiež zverejnili dokumenty ohľadom organizácie Institute for Statecraft, ktorá má väzbu na Integrity Initiative. 

Hackeri zároveň sľúbili, že budú pokračovať v odhaľovaní pravdy, a urobili narážku na to, že v budúcnosti máme čakať nové informácie.

Niekoľko portálov napojených na túto hackerskú skupinu predtým zverejnilo dokumenty ukradnuté britskej spoločnosti Integrity Initiative, ktorá vraj má za cieľ bojovať proti propagande a dezinformáciám, ale sústreďuje sa predovšetkým na Rusko. Z dokumentov vyplývalo, že iniciatívu masívne financoval Londýn. 

HSP, 16. 12. 2018, Sputnik