30.11.2015 23:57:31

Gratulujeme skákajúcim: Ukrajina je dnes bez plynu, bez uhlia i bez peňazí

 

No čo, rusofóbkovia, nastal koniec vaším časom? Upozorňovali vás, dostali ste čas na rozmyslenie pochopiť... Ale vy ste len skákali. V nádeji, že Rusko sa vďaka tomu rozpadne.

 

 

Ako sa hovorí, kto inému jamu kope, sám do nej i spadne. Problém je v tom, že ste si premrhali i čas na pokánie.

Aký máme dnes stav?

1. Gazprom zastavil dodávky plynu pretože niet zálohovej platby.

2. Rusko zastavilo dodávky uhlia na Ukrajinu.

3. Novorusko zastavilo dodávky uhlia na Ukrajinu.
4. No a v najbližších dňoch budú zrejme pozastavené aj dodávky elektriny z Ruska na Ukrajinu. Ich zmysel bol v tom, aby bol zabezpečený Krym. Keďže však Porošenko nemá na to aby bol schopný kontrolovať divokých tatarských teroristov, v tom prípade už niet zmyslu ďalej dodávať Ukrajine elektrinu.

 

Jaceňjuk i naďalej preukazuje absolútnu neadekvátnosť. Napríklad dnes vyhlásil, že „Vláda sa rozhodla nariadiť Naftogazu zastaviť nákup ruského plynu. To nie oni nám nedodávajú plyn, to my ho od nich nekupujeme“.
A dodal, že „cenové návrhy, ktoré prichádzajú od európskych partnerov sú omnoho výhodnejšie, ako od nášho severného suseda“. Kto verí, že plyn dodávaný reverzom je lacnejší? To z lásky k narkomanovi jaceňjukovi?!
Mimochodom, maximálna naplnenosť ukrajinských podzemných zásobníkov dosiahla 17,1 mld. kubíkov. Potom sa začala znižova´t a dnes je už len 16,58 mld. kubíkov. Pričom ešte stále nie je december.

Ak si uvedomíme, že na vykurovaciu sezónu Ukrajina potrebuje okolo 18 miliárd kubíkov plynu a keďže nevyťažitelné objemy v zásobníkoch sú cca 4,5 – 5 mld. kubíkov, tak Ukrajine na túto zimu zatiaľ chýba okolo 6 miliárd kubíkov plynu. Lenže v EÚ ho nenakúpia. Prečo?
a) v zime im ho nikto v takých objemoch nepredá;

b) Kyjev nemá peniaze;

Čiže ďalším vyhlásením Jaceňjuka bude „To nieže nám nedá MMF úvery, to my ich nechceme!“

Na Putinov návrh aby priatelia súčasného kyjevského režimu sa stali garantom 3 miliárd, nastalo ticho. Nikto sa na to nechystá, nikto. A prečo by sa aj chystali? Veď nikto z nich nechcel Ukrajine pomáhať. Všetci potrebovali len jej trh.

 

Podľa topwar.ru, 29. 11. 2015