04.8.2012 10:55:06

Gastarbeiter na zásnuby k prezidentovi

21. januára 2010 priniesol portál „utro“ informáciu, že na Červenom námestí v Moskve bol zadržaný muž, ktorý zamýšľal preniknúť do Kremľa. Neskoršie sa šéf hliadky Oleg Vasiliev vyjadril, že 35-ročný Bachtiar, rodák z Dagestanu, sa ich usiloval presvedčiť, že sa ponáhľa na stretnutie s Medvedevom, kvôli mimoriadne dôležitej záležitosti – chce ponúknuť srdce i ruku prezidentovej dcére.
Zdá sa však, že nádejný ženích si pomýlil Medvedeva s Putinom (ten má dve dcéry) pretože súčasný prezident dcéru nemá. Má syna Ilju narodeného v roku 1996.
Argumenty horkokrvného kavkazského mládenca nespravili na hliadku žiadny dojem, tá ho pre istotu dopravila na psychiatrické vyšetrenie.
Ako sa neskoršie ukázalo, v snahe nájsť si svoje šťastie mladý kavkazský horal pricestoval do Moskvy už pred dvomi rokmi. Dokonca sa mu podarilo získať atraktívnu prácu, obsluhu výškového stavebného žeriavu. Počas pobytu pravidelne zasielal domov zarobené peniaze svojej mame, otcovi a bratovi. Hneď na začiatku krízy sa však Bachtiar stal nezamestnaným a preto sa ako slobodný rozhodol oženiť. A čo už trocháriť sa, hneď z kraja sa mu zažiadalo zahľadieť rovno na dcéru prezidenta.