26.11.2020 10:21:55

Francúzsky senát v stredu schválil rezolúciu O potrebe uznania Náhorného Karabachu

Advokát, dlhoročný disident, zakladateľ a prvý predseda KDH, bývalý premiér SR
Advokát, dlhoročný disident, zakladateľ a prvý predseda KDH, bývalý premiér SR
(foto: Facebook)


Predseda Slovensko-ruskej spoločnosti JUDr. Ján Čarnogurský vo svojom článku (klikni sem) už 9.10.2020 vyhlásil: „Medzinárodné uznanie Náhorného Karabachu bude jediný účinný krok na zastavenie paľby aj na dodržiavanie ľudských práv. Urobme ho.“

Oficiálni predstavitelia SR sú ticho; Korčok - ako vždy - „bezpohlavný“. Vo Francúzsku je však situácia odlišná... (pozn. red. SRS)Francúzsky senát v stredu schválil rezolúciu O potrebe uznania Náhorného Karabachu. Dokument, ktorý má poradný charakter, bol prijatý takmer jednomyseľne.

Text uznesenia predložili vodcovia piatich najväčších parlamentných frakcií. Podporilo ho 305 poslancov, pričom proti bol len jeden. Uznesenie obsahuje nielen výzvu na uznanie nezávislosti Náhorného Karabachu, ale požaduje aj stiahnutie azerbajdžanských vojsk z území tohto regiónu, ktoré obsadili počas nedávnej vojny.

Uznesenie tiež francúzsku vládu vyzýva, aby poskytla miestnemu obyvateľstvu rozsiahlu podporu. Hovorí tiež o potrebe vytvorenia medzinárodnej komisie pre vyšetrovanie vojnových zločinov spáchaných na civilnom obyvateľstve tohto separatistického regiónu. (tob)


dennikstandard.sk