04.8.2012 10:55:06

Francúzsko je zainteresované na ...

... komerčnom úspechu projektu SST-100 (lietadlo Superjet-100), vyhlásil v Moskve jeho veľvyslanec. Záujem o tento ruský stroj údajne prejavili viaceré francúzske letecké spoločnosti, vrátane Air France.
Podľa diplomatových slov, - keď príde vhodná doba, vychádzajúc z nám známych vysokých kvalít lietadla a taktiež z toho, že i sami sme urobili všetko možné pri jeho zabezpečovaní, bolo by rozumné dúfať, že letecké spoločnosti, vrátane Air France, prejavia oň záujem a vystavia objednávky.
Francúzsko spoločne s Ruskom konštruujú pre Superjet-100 motor. – A ak si uvedomíme, dodal diplomat, - že v tomto lietadle sa bude nachádzať elektronika Thales a motory Safran, sme partnerom na 40 až 50 percent. Je pravdou, že zatiaľ ani lietadlo a ani motory neprešli certifikáciou.
x x x
- A čo sa týka predaja nosiča helikoptér lietadlovej lode Mistral, Francúzsko vstúpilo do rokovania s Ruskom preto lebo v ňom vidí spoľahlivého partnera, vyhlásil veľvyslanec a dodal. - V tejto súvislosti sa mi chce tiež pripomenúť slová prezidenta N. Sarkozyho, ktorý za dôležité považuje zadeliť si či nám je Rusko partnerom alebo protivníkom. Pre nás je partnerom. A ak je to tak, potom nemôžu v otázkach vojensko-technickej spolupráce s ním existovať žiadne zákazy a ani tabu.
Podľa vzgljad.ru, 28. február 2010 (krátené)