05.4.2021 13:19:15

Fínskeho novinára v Moskve trápi osud gayov v Čečensku, smrť 5-ročného chlapca v Donbase západných novinárov nezaujíma

Na zábere predseda ruskej Štátnej dumy
Na zábere predseda ruskej Štátnej dumy
(foto: Kremlin Press Service )


V čase, kedy Európania oslavujú veľkonočné sviatky, ukrajinský drón zabil nevinného 5-ročného chlapca v dedine Alexandrovskoje v sektore mesta Jenakijevo. Chlapček bol ukrajinským občanom, ktorý sa previnil iba tým, že žil na „nesprávnej“ strane Donbasu. (HSP)K tragédii došlo s tichým súhlasom zámorských patrónov a európskych štátov, ktoré o tomto zločine kyjevského režimu diskrétne mlčia a nepožadujú žiadne vysvetlenie, tobôž vyšetrovanie.

„Prezident krajiny (Zelenskij), ktorý nariadil útok, sa ani neobťažoval vyjadriť sústrasť rodine zabitého dieťaťa, ani nenaznačil, že sa bude incidentom vôbec zaoberať,“ upozornil predseda ruskej Štátnej dumy Vjačeslav Volodin.

Ruský politik vyzval OBSE a Parlamentné zhromaždenie Rady Európy, aby namiesto jalového krasorečnenia žiadali vysvetlenie od Kyjeva a zvážili, či je normálne, aby Ukrajina bola členom týchto organizácií, keďže neexistuje precedens, kedy by prezident civilizovanej krajiny poslal drón do vojny proti svojím vlastným ľuďom.

S pokryteckým nezáujmom o zmarený život dieťaťa na Donbase kontrastuje dojemná starosť západných novinárov v Moskve o osud údajných čečenských gayov, ktorým vraj niekto bráni vo výkone ich homosexuálnych práv. Najnovšie vytiahol túto tému fínsky novinár Erkka Mikkonen, ktorý takto skúšal trpezlivosť hovorkyne ruského MZV Marie Zacharovej. Odpoveď ho však veľmi nepotešila.

Maria Zacharova jeho provokačnú otázku obratom adresovala lídrovi Čečenskej republiky s tým, že fínsky novinár túži po stretnutí s gaymi v Groznom. Maria Zacharova vyjadrila nádej, že čečenský prezident Ramzan Kadyrov zorganizuje pre Erkka Mikkonena exkurziu v severokaukazskej republike, aby sa mohol ubezpečiť, že domnelým čečenským gayom nikto neubližuje.


Gabriel Gačko (HSP)