04.8.2012 10:55:06

Film o súčasnom Rómeovi a Júlii sa nakrúca na pozadí moskovských demonštrácií

Film o láske kukláča a dievčiny z opozície, ktorí sú zobrazení ako súčasní Rómeo a Júlia, nakrúcajú v Moskve na pozadí súčasných protestných zhromaždení opozície, oznámil RIA Novosti producent Nikita Trynkin.
„Idea sa zrodila 5. decembra počas prvého zhromaždenia na „Čistych prudach“. No nie je to politická história. Autori si predsavzali ukázať na súčasné udalosti v Rusku na pozadí medziľudských vzťahov. Je to teda história lásky, napätia a tragédie. Na jednej strane je mladý muž – kukláč, na druhej dievčina, aktívne spolupracujúca s opozičnými silami. V podstate ide o súčasného Rómea a Júliu“, - povedal Trynkin.
Vysvetlil, že po premyslení koncepcie filmu odovzdal scenár trom autorom a nakrúcanie zveril dvom režisérom.
„Nakrúcali sme na všetkých demonštráciách, počnúc „Bolotnoj ploščaďiu“ - aj na prospekte Sacharova. No a v sobotu 4. februára stál náš hrdina vedľa rečníkov na „Bolotnoj ploščadi“. Znamená to, že dej filmu sa odohráva uprostred ozajstných demonštrácií.
Mená protagonistov hlavných hrdinov Trynkin neprezradil, nechal sa len počuť, že dievčina je dostatočne známa a mládenec, hoci je známy menej, má za sebou taktiež rad rolí v divadle i v televízii.
RIA Novosti, 6. február 2012 (krátené)