28.2.2021 14:26:38

Filip Kuffa: Ak bude Biden v agresívnej politike pokračovať, tak má šancu, že do siedmych mesiacov predbehne Obamu

Na snímke americký prezident
Na snímke americký prezident
(foto: TASR/AP-Evan Vucci)


Joe Biden je americkým prezidentom ešte len mesiac, a už má prsty v prvom otvorenom vojenskom konflikte. Ak bude takto pokračovať, je možné, že do siedmych mesiacov predbehne aj agresívnu politiku Baracka Obamu. Uviedol na sociálnej sieti nezaradený poslanec Národnej rady SR Filip Kuffa. (HSP)Včera americká armáda zahájila vzdušný útok na iránske milície v Sýrii. Poslanec uviedol, že v tomto prípade ide o odplatu za útok šiítskej skupiny z 15. februára. Táto skupina bojuje proti okupácii Iránu Američanmi.

Podľa slov Kuffu Sýria vyjadrila znepokojenie nad agresívnou politikou Joea Bidena. Ten by sa mal podľa nich riadiť medzinárodnými normami a nie svojvoľne útočiť na iné krajiny. Jeho politika je v ostrom kontraste s konaním Donalda Trumpa, ktorý otvorené konflikty nevyvolával a nepodpísal sa pod žiadnu novú vojnu.

„Tieto kroky prezidenta Bidena vyvolávajú znepokojenie nad pokračovaním politík, ktoré boli v platnosti za prezidentovania Baracka Obamu, ktorý viedol agresívnu zahraničnú politiku a odsúhlasil vojenské útoky v najmenej siedmych krajinách: Afganistane, Iraku, Sýrii, Líbyi, Jemene, Somálsku a Pakistane. Joe Biden len za mesiac stihol útok v Sýrii, ak bude v tejto zbabelej politike pokračovať, tak má šancu, že do siedmych mesiacov Obamu predbehne,“ vyjadril sa poslanec Kuffa k politike Joea Bidena.

Od nového prezidenta, ktorý je zároveň najstarším zvoleným prezidentom v úrade, by poslanec očakával istú múdrosť a rozvahu. Tá sa však zatiaľ nepotvrdila. Veľmi kriticky vystupuje aj voči Rusku, kde opätovne hrozí otvorený konflikt, ktorý sa Trump snažil zmierniť.

„Rovnako sa k tomu začína pridávať aj politika proti Rusku, kde sa Biden cez ministra zahraničia Blinkena útokmi na suverénnu ruskú politiku snaží znovu rozdúchať napätú situáciu, ktorú sa aspoň čiastočne snažil Trump ukľudniť,“ uzavrel tému nezaradený poslanec Filip Kuffa.


HSP