22.7.2014 15:55:14

Expert: snímky z americkej družice dokazujú, že Boeing zostrelili ukrajinskí vojaci

Snímky, nakrútené družicou USA ukazujú ako ukrajinskí vojaci zostrelili malajskú linku MH 17, oznamuje chýrny americký publicista a analytik Robert Perry v článku na nezávislom internetovom portále consortiumnews.com.

Americká rozviedka má podľa neho k dispozícii fotosnímky, ktoré umožňujú tvrdiť, že zodpovednosť za zostrelený civilný letúň na Ukrajine leží na ukrajinských vojskách, uvádza RIA Novosti.

Pery neodhaľuje svojho informátora z americkej rozviedky, no poznamenáva, že ide o overiteľne spoľahlivý zdroj, nakoľko už predtým získaval od neho pravdivú informácie týkajúce sa podobnej situácii. 

Informátor povedal, že rozviedka má k dispozícii fatografické snímky batérie PVO Ukrajiny, ktorá najpravdepodobnejšie odpálila raketu, o čom svedčia perfektné výsostné znaky ukrajinských ozbrojených síl na rovnošatách vojakov.

Perry poznamenáva, že v "mediálnej hystérii" ohľadne katastrofy malajskej linky chýba profesionálny skepticizmus, nakoľko nikto nestavia kľúčové otázky a ani na ne neodpovedá.

 


Podľa vz.ru, 22. júl 2014