10.9.2014 06:51:17

Expert: Porošenko sa bojí prevratu a preto ženie prápory na jatky

Podľa šéfredaktora časopisu "Národná obrana" Igora Korotčenka bola časť vojenskej techniky na nedávnej prehliadke v Kyjeve vyrobená už na ukrajinských fabrikách. No Ukrajinci napriek tomu nemajú čím bojovať. Prakticky všetku ťažkú techniku im domobranci už zničili.

"No aby zahmlili pohľad zahraničným vojenským atašé na Kyjevské ulice dopravili techniku z arzenálov Rady bezpečnosti Ukrajiny a služieb ochrany štátu, ktorá je predurčená na ochranu prezidenta a na odvrátenie štátneho prevratu. Ďalšiu časť techniky dopravili z bojovej zóny a prefarbili ju.

Väčšinu odevov vojakom dodali štáty NATO. Ukrajinská armáda je dnes najbiednejšia zcelej východnej Európy, nedosahuje ani úroveň albánskej. Je demoralizovaná a spôsobilá len na samostatné trestné operácie."

A kto pripravuje štátny prevrat?

"Existujú informácie, že sa to môže udiať už v zime. Po línii Timošenkovej, alebo Kolomojského, ktorý bude pretendovať na rolu samostatného politického lídra. Preto Porošenko maximálne tlačí prápory Kolomojského a Pravého sektoru na juhovýchod. Na jatky."

A sľubuje prezbrojiť armádu minimálne za 3 mld. USD...

"Bluf! Holá propaganda, predurčená na nacionalistické nálady idiotov. Hrivna padá do čerta, v zime nastúpi krach. Ukrajina je štátom bez gatí!

 

 

 

Podľa www.odnako.org, 9. september 2014