29.3.2014 11:07:14

Ex rozviredčik: Západ pracoval na zmene moci na Ukrajine 20 rokov

Bývalý agent americkej rozviedky Skott Ricard prezradil, že americké špeciálne služby pracovali na scenári súčasných udalostí na Ukrajine vyše 20 rokov a na jeho realizáciu vynaložili obrovské prostriedky.

"Príprava týchto opatrení trvala 20 rokov a finančné výdaje len samotnej Agentúry USA pre medzinárodný rozvoj, dosiahli okolo 5 miliárd USD. Lenže takéto programy financuje aj Georg Soros, ktorý do nich za posledných 30 rokov vložil vyše 10 mld. USD", - povedal Ricard a ďalej dodal, že západné štáty neočakávali také rozhodné kroky zo strany Ruska.

(na webe http://www.srspol.sk/clanky/editace je aj vyobrazený.)

Všetci zrejme čakali, že Rusko sa urazí, pretože Moskva tesno spolupracovala s Janukovičom. No Putin v danom momente urobil veľmi silný strategický krok, keď povedal: priamo pred očami nám manipulujete vlády a privádzate do vlády banditov.

Takže, nech je ako je, Američania sa krvopotne pripravovali na túto operáciu. Všetko bolo vopred naplánované", - povedal expert. Zároveň obracia pozornosť aj na to, že Američanom sa podarilo len niekoľkokrát zhromaždiť na mítingoch okolo 500 tisíc účastníkov. V štáte, ktorý má takmer 50 miliónov občanov.

"Čiže nie až tak veľa ich zmobilizovali, hoci na tom robili okolo 20 rokov", - dodal rozviedčik.

Podľa vz.ru, 29. marec 2014