25.2.2014 18:47:09

Dve správy o jednom, ale inak. Alebo - Kto je na Ukrajine vlastne zločinec?

 

V utorok 24. februára 2014 sa Najvyššia rada Ukrajiny (339-timi hlasmi) rozhodla obrátiť na Medzinárodný trestný tribunál v Haagu so žiadosťou privliecť k zodpovednosti (nezákonne odvolaného nekompetentným orgánom štátu, ktorému ukrajinský národ nedelegoval a teda ani nezveril nielen jeho zvolenie, ale ani jeho odvolávanie) prezidenta Viktora Janukoviča „za zločiny proti ľudskosti počas mierumilovných protestných akcií občanov v období od 30. novembra 2013 do 22. februára 2014“.

 

V ten istý deň oznámilo ruské ministerstvo zahraničia celému svetu, že Západu poskytne dôkazy o extrémizme ukrajinských demonštrantov.

Moskva postúpi vedeniu OBSE a EÚ video dôkazy nepokojov, ktoré preukazujú, že ich organizovali extrémisti.

„Sme mimoriadne hlboko znepokojení situáciou na Ukrajine, konkrétne tým, ako danú situáciu komentujú v hlavných mestách západných krajín a ako sa ju usilujú ovplyvniť. V západných médiách nehovoria o tom, čo to boli za nepokoje, ktoré zosnovali extrémisti, vydávajúci sa za ´mierumilovných občanov´“, - hovorí sa v ozname.

Na začiatok ruské ministerstvo ako dôkaz aj nám prináša toto video: http://rutube.ru/video/eec8383cec287220988301ae9e31d0ce/

Fakty sú fakty a tie sa oklamať nedajú. No rytier vždy poskytne „slabšiemu“, aby ten nemusel stratiť tvár aspoň únikovú cestu. Rusi ju ponúkajú takto: „Je možné, že vedenie európskych štruktúr nevie, ako sa správali extrémisti, vydávajúci sa za ´mierumilovných občanov´“.

Ak uvažujeme logicky, tak fakty z rangu ťažkého kalibru zrejme ešte len prídu. No tie sa asi hlboko zarežú do tela všetkých, ktorí neprijali pomocnú ruku na čestný útek z tohto „niekým riadeného“ bojiska.   

V. Mikunda s využitím vzgljad.ru, 25. február 2014