22.10.2020 15:30:01

Draxler: Hovorkyňa ministra Naďa zarába viac ako skúsení generálni riaditelia v štátnej správe

Pedagóg a politológ Juraj Draxler si „podal“ hovorkyňu ministra obrany SR (pozn. red. SRS)
Pedagóg a politológ Juraj Draxler si „podal“ hovorkyňu ministra obrany SR (pozn. red. SRS)
(foto: TASR-Martin Baumann)


Bývalý šéf rezortu školstva Juraj Draxler, ktorý bol ako nominant Smeru-SD členom vlády v rozmedzí rokov 2014 a 2015, vo štvrtok na sociálnej sieti zverejnil, že súčasná hovorkyňa rezortu obrany má mať podľa jeho informácii plat vyšší ako niektorí generálni riaditelia v rámci štátnej správy. (HSP)Draxler informoval, že hovorkyňa ministra obrany Jaroslava Naďa za OĽaNO Martina Kovaľ Kakaščíková má plat 3000 eur mesačne. „A to je ešte bez odmien. Pre predstavu, toľko skoro nikde v štátnej správe nezarábajú ani skúsení generálni riaditelia, ani s osobnými príplatkami,“ uviedol.

Navyše, hovorkyňa má podľa Draxlera za necelých 200 eur mesačne k dispozícii služobný byt s plochou takmer 150 metrov štvorcových.

„Jej kvalifikácia? Robila mažoretku a moderovala spoločenské akcie.“

Expolitik Juraj Draxler napísal, že v prípade súčasnej hovorkyne rezortu obrany ide len mierne nižší plat, ako zarábal Draxler ako minister školstva.

„Ale ja som nemal nárok na žiadne mimoriadne odmeny. Ale zase nemám tú správnu kvalifikáciu (mažoretka). Neuveriteľné, čo títo ‚obyčajní ľudia‘ nastvárajú.“

K platom na Ministerstve obrany sa Naď vyjadril tesne po voľbách v nasledujúcom duchu: „Dnes môžem povedať, že skutočne sa na ministerstve rozdávali desaťtisícové odmeny. To, čo som hovoril pred voľbami a za čo ma označovali za klamára, sa mi teraz potvrdilo. Obdobne sme si potvrdili aj fakt, že šofér pána Hoľka zarábal viac ako ministri. Takéto záležitosti sa nemôžu jednoducho opakovať a chcem, aby bolo zrejmé, že obdobné správanie nebudeme tolerovať.“

 

Partnerka Naďa ako hovorkyňa

Portál televízie Markíza tvnoviny.sk v apríli tohto roka informoval aj o novej hovorkyni na ministerstve vnútra, ktorou sa po výmene vlády stala bývalá redaktorka spravodajstva televízie TA3 Barbara Túrosová, ktorá mala byť podľa portálu partnerkou ministra obrany Jaroslava Naďa.

Túrosová v tom čase odmietla, že by išlo o rodinkárstvo. „Verím, že výsledky mojej práce ich po čase presvedčia o opaku,“ poznamenala pre Markízu.


HSP