02.9.2014 07:05:02

Domobranci zatopili zahraničných žoldnierov v Donbase fekáliami a zamurovali

Agentúra vojenkor.info oznamuje, že letisko Donecka je oslobodené od ukrajinskej armády a národnej gardy. Z oznamu vyplýva, že "časť posádky ukronacistov, ktorá sa opevnila na území letiska, zložila zbrane a v duchu dohôd s obrancami Donbasu opustili letisko.

 

 

Voenkor.info spresňuje, že jednotky Ozbrojených síl Novoruska po palebnej delostreleckej príprave uskutočnili vyčistenie letiska. Desiatky žoldnierov, predpokladá sa, že z Poľska a z pobaltských a škandinávskych štátov, sa odmietli vzdať s skryli sa v bunkri starej budovy letiska - bývalého putilovského autoparku. 

V ozname sa hovorí, že práve tieto jednotky sa vyznačovali osobitnou krutosťou v priebehu bojov: "Na ich svedomí sú prepady periférií Donecka a paľba po obytným štvrtiam hlavného mesta Donbasu".

Pokusy o vyjednávanie zlyhali, z bunkrov bola vedená neustála paľba.

"Obrancovia Donbasu priviedli k bunkru kanalizačnú stoku a zaliali podzemie s tam ukraytými katanmi fekáliami. Domobrancom okrem toho povolali miestnych technikov, ktorí poznajú schémy podzemia v tomto úseku a a všetky východy z neho boli zamurované", - hovorí sav ozname.

 

 

Podľa vz.ru, 2. september 2014